Tartu Ülikooli kunstimuuseum avab karikatuurinäituse "Ülikool naerab"

Põhiosa väljapanekust moodustavad ¨aržid Tartu Ülikooli rektoritest, professoritest ning õppejõududest. Lisaks on näitusel karikatuure, mis aja vaimust kantuna kajastavad erinevaid perioode ja seiku ülikooli tegevuses või iseloomustavad ülikooli olemust kui sellist läbi aegade. Näha saab karikatuure ja ¨arže 1919. aastast kuni kaasajani – kokku on eksponeeritud 80 Eesti karikatuuripärandi teost 14 erinevalt kunstnikult.

"Pakutud pildivaliku koostamisel püüdsime olla võimalikult laiahaardelised ja leida esindajaid erinevatest teadusvaldkondadest, millele seab paraku piiranguid mõne teadusala vähene esindatus Eesti karikatuurimaastikul," ütles Tartu Ülikooli kunstimuuseumi projektijuht Marje Ruisu. "Sellegipoolest loodame näitusekülastajale pakkuda toredaid äratundmisi, uusi avastusi ning meeldejäävaid üllatusi."

Näitus jääb avatuks märtsi keskpaigani.

Tartu Ülikool alustas tegevust emakeelse ülikoolina 1. detsembril 1919. Rahvusülikooli 90. aastapäeva üritused kulmineeruvad novembri lõpus-detsembri alguses. Esmakordselt antakse välja noodistatud üliõpilaslaulik, von Bocki maja seinale projitseeritakse videoinstallatsioon emakeelse ülikooli 90 aastast, toimub akadeemiliste organisatsioonide teatrifestival, rahvusülikooli sünnipäevale pühendatud etendused Tallinnas ja Tartus ning muidugi traditsioonilised aktus, tõrvikrongkäik ja ball. Tule Sinagi, mõtle kaasa rahvusülikooli hüvanguks ning laula rind rõõmsaks, pidu tuleb kindlasti! Täpsemat infot juubeliürituste kohta vaata www.ut.ee/rahvusulikool90.

Lisainfo: Marje Ruisu, Tartu Ülikooli kunstimuuseumi projektijuht, tel 737 5384, marje.ruisu@ut.ee.

Mehis Tuisk
pressiesindaja