Tartu Ülikooli kunstimuuseumis saab vaadata TÜ vilistlase Osvalt Timmase maale

Omapärase akvarellitehnika viljelejana Kanadas tuntuks saanud väliseesti kunstnik Osvald Timmas õppis aastatel 1939-1944 Tartu Ülikoolis ökonoomiat ning võttis eratunde tuntud kunstnikelt Nikolai Kummitsalt ja Günther Reindorffilt. Sõjakeerises kodumaalt lahkunud Timmas töötas esmalt Rootsis ja seejärel Torontos kindlustuse alal, kuid pühendus igapäevase kontoritöö kõrvalt üha enam kunstiharrastusele, mis kujunes peagi tema tõeliseks kutsumuseks.

Osvald Timmas sai 1960-ndail aastail Kanadas tuntuks omapärase akvarellitehnika viljelejana. Tema autoritehnika põhineb raudoksiidi kasutamisel akvarellis. Seetõttu ilmestavad tema visioonmaastikke roostekarva koloriit ja motiivide paberile trükkimiseks kasutatud tekstiili või metalli faktuur, mis annab jõulise ja samas sooja nüansi abstraktsetele loodusmaalidele.

Oma ainulaadse loomingu eest on kunstnik pälvinud hulgaliselt mitmeid kõrgeid auhindu ja tunnustusi. 1977. aastal sai ta Briti kuningannalt teenetemärgi akvarellitehnika võimaluste avardamise eest. Tema töid on eksponeeritud väga paljudel näitustel nii Kanadas kui rahvusvahelistel näitustel USA-s, Prantsusmaal, Itaalias, Austraalias, Jaapanis jm. Timmase loomingut on arvukates erakogudes, mitmetes galeriides ja muuseumites USAs, Inglismaal, Kanadas, Austraalias, Saksamaal, Rootsis, Soomes, Eestis ja mujal.

Eksponeeritud on kolm 2008. aastal Erika ja Osvald Timmase Mälestusfondi poolt Tartu Ülikoolile annetatud akvarelli.

Näitus jääb avatuks 6. märtsini

Lisainfo: Külli Valk, TÜ kunstimuuseumi koguhoidja, tel. 737 5384