Tartu Ülikooli kursus pälvis "Aasta e-kursus 2009" tiitli

2009. aasta e-kursuseks valiti Tartu Ülikooli kursus "Riskeeriv käitumine liikluses, seda mõjutavad tegurid ja ennetamise võimalused". Kursuse autoriks on Diva Eensoo ja kaasaautoriteks Marika Paaver, Riina Häidkind, Heli Ainjärv, Urve Sellenberg ja Dago Antov.

Hindajate poolt tõsteti esile kursuse väga head graafikakasutust, kvaliteetsete slaididega rikastatud videoloenguid, selget ja lihtsalt haaratavat struktuuri, põhjalikku ja arusaadavat õpijuhist, aktiivset foorumi kasutamist nii õppijate kui läbiviijate poolt, suurepärast visuaalset disaini ning väga head tagasisidet õppijate poolt.

Kursusel "Riskeeriv käitumine liikluses, seda mõjutavad tegurid ja ennetamise võimalused" käsitletakse teemasid, mis on seotud liiklusvigastuste, statistiliste näitajate, hoiakute, isiksuse omaduste (impulsiivsus), ennetustöö ja liikluskorraldusega. Kursus toimus Tartu Ülikooli avatud ülikooli keskuse vahendusel 6. oktoobrist 14. detsembrini 2008. aastal.

Samuti anti e-õppe arenduskeskuse kevadkonverentsi vastuvõtul üle "e-kursuse kvaliteedimärk 2009" tunnistused kaheksateistkümnele kursusele Eestimaa erinevatest kutse- ja kõrgkoolidest. Kvaliteedimärgi pälvisid seitse Tartu Ülikooli e-kursust: "Riskeeriv käitumine liikluses, seda mõjutavad tegurid ja ennetamise võimalused" (Diva Eensoo), "Surmakultuurist" (Tiia Ristolainen), "Bioloogia-alane saksa keel I" (Katrin Koorits), "Geriaatriline seisundi hindamine" (Kai Saks), "Piibel õhtumaise kultuuri alustekstina A ja B" (Ain Riistan), "Maastikusemiootika" (Kati Lindström), "Veebipõhine saksa keele kursus algajatele" (Malle Rebane).

Lisainfo: Lehti Pilt, haridustehnoloogiakeskuse juhataja, tel 737 6306, e-post: lehti.pilt@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja