Tartu Ülikooli laekus avalduste vastuvõtuperioodi lõpuks 9407 avaldust

Avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli päevasesse ja avatud ülikooli õppesse on lõppenud. Tartu Ülikoolis edasiõppimiseks esitati kokku 9407 avaldust. Kuld- ja hõbemedaliga lõpetanud ja olümpiaadiparemik esitas 1186 avaldust, et Eesti ainsas tudengilinnas õpinguid jätkata. Kõrget edasiõppimishuvi näitasid üles kandideerijad Eesti parimate eskamitulemustega gümnaasiumidest (eksamitulemused 2013), sh esitati näiteks Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumist 347 avaldust.

Avalduste vastuvõtmise perioodil esitati Tartu Ülikooli kokku 9407 sisseastumisavaldust, neist 6988 bakalaureuseõppesse, 2142 magistriõppesse ja 277 doktoriõppesse. Eesti parimad, medaliga gümnaasiumilõpetajad on esitanud 999 ning olümpiaadidel väga edukalt võistelnud noored 187 avaldust. Välisüliõpilaste vastuvõtt toimus juba aprillis ja see näitas, et välisüliõpilaskandidaatide huvi Tartu Ülikoolis õppimise vastu on eelmise aastaga võrreldes suurenenud enam kui 45% - esitati 1191 avaldust.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Martin Hallik sõnas, et on põhjust rõõmustada: „Kui vaatame esitatud avalduste arvu ning eriti edukate gümnaasiumilõpetajate, medalistide ja olümpiaadnike avaldusi nende hulgas, siis näeme, et Tartu Ülikoolis soovivad haridusteed jätkata juba tänaseks kõrgete hariduslike saavutustega noored inimesed – see on märk nende soovist hoida oma hariduse kvaliteeti ka järgmises õppeastmes,“ ütles Hallik, kinnitades, et kvaliteetne haridus on just see, mida tulevased tudengid Tartu Ülikoolist saavad.

Samuti avaldas Hallik heameelt nii eesti kui ka ingliskeelsete avalduste arvu üle: „Tartu Ülikool on rahvusvaheliselt atraktiivne, seda nii õppetöös kui tudengielus. Kasvav arv välisüliõpilasi ja võimalused võtta üle ülikooli aineid ka ingliskeelsetest õppekavadest annab tulevasele tudengile võimaluse kohtuda Tartus maailmaga ja õppida rahvusvahelises keskkonnas.“

Eksamitulemuste (2013) järgi reastatud Eesti gümnaasiumide edetabeli TOP 20 hulka kuuluvatest kõrgema eksamitulemustega koolidest esitati avaldusi näiteks Hugo Treffneri gümnaasiumist 347, Gustav Adolfi gümnaasiumist 188, Miina Härma gümnaasiumist 182, Tallinna reaalkoolist 160, Nõo reaalgümnaasiumist 124 ja Pärnu Koidula gümnaasiumist 109.

Populaarseimad erialad vastuvõtuperioodi lõpuks

1. Arstiteadus 789 avaldust
2. Õigusteadus õppega Tartus 398 avaldust
2. Informaatika 391 avaldust
4. Füsioteraapia 356 avaldust
5. Psühholoogia 311 avaldust

Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo rõhutab, et kõik üliõpilaskandidaadid, kes on saanud Tartu Ülikooli poolt positiivse vastuse, kinnitaks oma õppimatuleku alates 21. juulist.

Olulisemad kuupäevad:

• 8.–16. juuli – sisseastumiseksamid (vastavalt õppekava vastuvõtutingimustele);
  • hiljemalt 18. juuli – avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis;
  • alates 21. juuli – õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg. Õppimatuleku kinnitamine toimub kolme päeva jooksul alates sellest, kui kandidaadile õppekohta pakutakse.

Lisainfo: Martin Hallik, Tartu Ülikooli õppeprorektor, tel: 737 6201, 515 3853, e-post: martin.hallik@ut.ee;
Kaja Karo, Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, 505 3468, e-post kaja.karo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja