Tartu Ülikooli lahtiste uste päevadel käis 1200 noort

TÜ õppeosakonna turunduse peaspetsialisti Piret Normeti sõnul võib sügisesed lahtiste uste päevad lugeda igati kordaläinuks. "Andsime abiturientidele võimaluse tutvuda õppimisvõimalustega Tartu Ülikoolis juba enne riigieksamite valimist ja ma usun, et paljudele noortele oli see abiks. Järgmine sügis tahaksime seda korrata," rääkis Normet.

See aga ei tähenda, et kevadel lahtiste uste päevad ära jääksid. "Need toimuvad igal juhul," kinnitas Normet, et soovijad saavad TÜga lähemalt tutvuda ka kevadel.

Kahel päeval toimunud lahtiste uste päevadel näitasid teaduskonnad oma õppehooneid ja tutvustasid erialasid. Ülipopulaarsed olid ekskursioonid vastavatud keemiahoones ning sotsiaalteaduskonna korraldatud diskussioon "Kui Eestit valitseksid sotsiaalteadlased…". Lisaks olid mitmes teaduskonnas avatud loengud, küsimustele vastasid nii õppejõud kui ka tudengid.

Esmaspäeval, 26. oktoobril tutvustati loodus- ja täppisteadusi ning meditsiini, teisipäeval, 27. oktoobril sotsiaal- ja humanitaarteadusi. Lahtiste uste päevade eest vastutanud Piret Normeti sõnul võimaldas selline lahendus abiturientidel paremini tutvuda erinevate erialadega. "Nii ei pidanud valima, kas külastada arsti- või näiteks filosoofiateaduskonda, vaid sai külastada mõlemat," lisas Normet.

Lisainfo: Piret Normet, TÜ õppeosakond, tel 737 6271

Karin Volmer