Tartu Ülikooli lahtiste uste päeval osales rekordarv noori

27. veebruaril Tartu Ülikoolis toimunud lahtiste uste päeval osales rekordiliselt palju külastajaid – kohale tuli ligikaudu 2000 koolinoort.

Traditsioonilisele üritusele lisasid seekord värskust ühisminemine, mille käigus kõnniti peahoone eest üle Toomemäe hiljuti renoveeritud raamatukokku, seal järgnenud erialade mess ning esmakordselt korraldatud konverents, mis oli mõeldud just tulevastele ülikooli astujatele. Konverentsil kõnelesid vastuvõtutalituse juhataja, esmakursuslased ja vilistlased ning käsitleti ülikooli astumist, ülikoolis õppimist ja kõrghariduse praktilist väärtust hilisemas tööelus.
„Tegime sel aastal mõne uuenduse ja võib öelda, et kõik toimis suurepäraselt,“ rõõmustas lahtiste uste päeva projektijuht, Tartu Ülikooli turunduse peaspetsialist Monika Õun.
Töötubadesse registreerus üle 1500 huvilise. Tegevust jagus, sest innustatuna rahvusülikooli tänavusest saja aasta juubelist oli ka erialaseid töötube korraldatud üle saja. Eriti populaarseks osutusid töötoad „Kuidas valida eriala?“ ning „Akadeemilise testi infotund ja proovilahendamine“, aga ka näiteks „Kuidas meemid poliitikat teevad?“, „Kuidas ideid ellu viia?“, „Logopeedia“, „Geenitehnoloogiks saamise teekond“ ja „Globaalmuutused – kas bioloogia pakub lahendusi?“. Meditsiiniteaduste valdkonnas oli eriti suur huvi füsioteraapia töötoa ja lahangusaali külastuse vastu ning ka muud töötoad täitusid kiiresti.
Monika Õuna sõnul läks lahtiste uste päev igati korda. „Suur rõõm oli näha nii paljusid noori, kes kaaluvad õpingute jätkamist Tartu Ülikoolis. Loodan, et saime neile pakkuda kasulikku infot, asjakohaseid nõuandeid ja häid ideid tuleviku eriala valimiseks,“ ütles ta.
Lahtiste uste päeva galeriid näed siit ja avamine on järelvaadatav UTTV kodulehelt.