Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas toimub vilistlaskonverents

Kiire palgatõus ja Euroopa Liidu tööturgude avanemine on toonud Eesti majanduses kaasa suhteliselt uue nähtuse: töötajate emigreerumise ning töökohtade väljaviimise. Vilistlaskonverentsil otsitaksegi koos asjast huvitatud osapooltega vastuseid küsimustele : millist tööjõudu vajab Eesti täna ja homme? Kuidas meie haridussüsteem vastab selles osas tööandjate ootustele? Kas võõrtööjõu sissetoomine aitab lahendada meie majanduse ees seisvaid probleeme? Millised on eduka ettevõtte edutegurid kasvava tööjõu defitsiidi ning globaliseeruva majanduskeskkonna tingimustes?

Diskussiooni käigus avaldavad oma mõtteid nii ettevõtjad Meelis Milder (AS Baltika), Leida Kikka (AS Samelin), Heinart Puhkim (Balti Laevaremonditehas) ja Neinar Seli (AS Estiko), kui ka riigi esindajana Janno Järve Sotsiaalministeeriumist. Diskussiooni juhib Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor Raul Eamets.

Konverents toimub paneeldiskussiooni vormis, kus alguses saavad kõik osalejad lühidalt välja tuua oma põhiseisukohad ja edasi järgneb juba üldine diskusioon etteantud küsimustes, kus sõna saavad nii paneelis osalejad kui ka publik.

Lisainfo: professor Raul Eamets, tel 514 0082

Anneli Maaring