Tartu Ülikooli meenete veebipood on avatud

26. augustist on ülikooli meenete veebipood avatud aadressil shop.ut.ee.

„Ülikooli meenete järele on alati olnud suur vajadus. Nüüd on neid võimalik mugavalt ja lihtsalt osta ühest kohast – uuest veebipoest,“ sõnas veebikaubanduse projektijuht Katrin Tiirman, kes haldab Tartu Ülikooli meenete veebipoodi.

Veebipoes on tooted jagatud kolme kategooriasse: müügil on „Rahvusülikool 100“ juubelimeened, ülikooli püsimeened ning ülikooli muuseumide ja raamatukogu meened. Tänu uuele lahendusele saab projektijuht jälgida pidevalt laoseisu, hoides ära olukorra, et populaarsed tooted otsa saavad.

Veebipoest on võimalik kaupu osta kahel moel: registreerumata kasutajana, mille puhul küsib müüja ostjalt ostu vormistamiseks vajalikud andmed enne tellimusprotsessi lõppu, või registreerunud kasutajana. Kasutajaks saab registreeruda igaüks, kellel on Tartu Ülikooli kasutajakonto ja parool. Registreerumata kasutaja tasub kauba eest pangalingi kaudu, registreeritud kasutaja sisekäibearve alusel. Tellimust hakatakse täitma pärast seda, kui ostusumma on laekunud veebipoe arvelduskontole.

Ostjal on võimalik kaup kätte saada mitmel viisil. Kui meene tellitakse Eestisse, saab selle välja võtta enda valitud pakiautomaadist, aga sellele on võimalik ka ise ülikooli postikantseleisse järele tulla. Ülikooli töötajatele saab veebipood saata meene ka sisepostiga. Kui soovitakse meene saatmist välismaale, lähetatakse see ostja aadressijärgsesse postkontorisse või tuuakse kulleriga kohale. Lätis või Leedus on võimalik kaup kätte saada ka enda valitud pakiautomaadist.

Uues veebipoes on Tartu Ülikooli üksustel võimalik oma meeneid tellida. Katrin Tiirman on siin koostöös lepinguliste partneritega abiks – kokkuleppel vahendame mis tahes meeneid Tartu Ülikooli logoga.

Muuseumitest saab meeneid ka edaspidi osta, kuid nendele on lisandunud veel kaks füüsilist müügikohta: raamatukogu ja akadeemiline spordiklubi.

Tulevikus on plaanis veebipoe kaudu müüma hakata ka ülikooli ürituste pileteid, täiendusõppe koolitusi ja Tartu Ülikooli kirjastuse trükiseid.

Pikemalt saab veebipoest lugeda 6. septembril ilmuvast ajakirjast.

Lisateave: Katrin Tiirman, veebikaubanduse projektijuht, 737 6500, katrin.tiirman@ut.ee