Tartu ülikooli meeskonnad tõid Baltimaade suurimalt robotivõistluselt mitu esikohta

Nädalavahetusel toimunud robotivõistlus ROBOTEX oli Tartu ülikooli tudengitele üliedukas. Ühel vaatemängulisemal võistlusalal, jalgpallis, võitis Tartu ülikooli meeskond esikoha. Esikoht ja 9500 euro suurune peapreemia saadi ka ICD Grand Challenge võistlusalal „Päästemissioon merel”.

Tartu ülikooli polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo sõnul näitab tudengite edukas osalemine Robotexil, et Tartu ülikooli haridus tehnikavaldkonnas, IT erialadel ning arvutitehnikas on väga heal tasemel ja üha konkurentsivõimelisem.

Robotite jalgpallis võistles 11 Tartu meeskonda. Esikoht tuli meeskonnale Telliskivi 2, mille liikmed olid Mark Laane, Priit Kallas ja Reiko Randoja. „Vähemalt nelja-aastase kogemusega meeskonnaliikmed on oma robotit täiustanud juba kolm aastat. Edu võtmeks peavadki mehed kirglikult panustatud aega ja töökindluse tagamist,” sõnas Tartu ülikooli robotiklubi president Mihkel Väljaots.

ICD Grand Challange „Päästemissioon merel” on ICD poolt välja pakutud ülesanne, kus robot peab liikuma mööda horisontaalset toru ning takistuste vahelt edukalt läbi viima nööri otsas rippuvat raskust. ICD missiooniks ROBOTEXil on robootikat populariseerida ning furoori tekitav 9500 euro suurune auhinnafond näitab ettevõtmise tõsidust. Tartusse tõi esikoha meeskond pipe-dreams, kuhu kuulusid Kalle-Gustav Kruus, Karl Tarbe ja Mihkel Heidelberg. Edukat etteastet selgitati tugeva füüsikaalase taustaga ning töökogemusega robootika vallas.

Tartu ülikooli robotiklubi president Mihkel Väljaots julgustab noori robootikaga tegelema. Väljaotsa sõnul lõi üliõpilaste seltskonnas kaasa ka koolilaste võistkond, kes suutis edukalt ROBOTEXiks vajalikku kvaliteeti näidata: „Ainuüksi ROBOTEXile kvalifitseerumine on tugev argument noore inseneri CV-s ning kõik huvilised on oodatud klubisse meie paremat homset ehitama”.

Lisainfo: Alvo Aabloo, Tartu ülikooli polümeersete materjalide tehnoloogia professor, tel: 5078356, e-post: alvo.aabloo@ut.ee;
Mihkel Väljaots, Tartu ülikooli robotiklubi president, tel: 53583390, e-post: mihkel.valjaots@hotmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja