Tartu Ülikooli muuseumid ootavad põnevat koolivaheaega veetma

Talvisel koolivaheajal on kõigil huvilistel võimalik Tartu Ülikooli kunstimuuseumis ja loodusmuuseumis osa saada mitmetest põnevatest tegevustest.

Ülikooli kunstimuuseumis on võimalik tutvuda kirja- ja trükikunstiga minevikust. 2. jaanuaril kell 14 ja 3. jaanuaril kell 12 algav programm on suunatud õpilastele alates 7. eluaastast. Osalejatele tutvustatakse Jaapani puulõikekunsti näitust, uuritakse trükikunsti tehnikaid ning iidseid kirjaviise. Lapsed saavad meisterdada trükiplaadi ja trükkida sellelt endale pildi. Lisaks on võimalik kirjutada vahatahvlitele just nii nagu tehti seda Vanas-Kreekas või keskaegses Tartus.

Gruppi mahub 15 inimest ning tasu materjalide ja juhendamise eest on 2,60 eurot. Vajalik on eelregistreerimine aadressil kunstimuuseum@ut.ee või telefonil 737 5384. Programm kestab 1,5 tundi.

3. jaanuaril kell 12 on kõik koolilapsed oodatud ka TÜ loodusmuuseumi looduspäevale „Loomad talvel“, kus tutvustatakse Eesti imetajaid ja linde ning nende elu talvel. Uuritakse imetajate nahku ja tegevusjälgi, õpitakse tundma linde ja kuulatakse linnulaulu. Looduspäev toimub TÜ loodusmuuseumi õppeklassis Tiigi 78-236 ja seda juhendavad Külli Kalamees ja Aivo Tamm.

Üritust toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus ja see on osalejatele tasuta. Vajalik on eelregistreerimine aadressil loodusmuuseum@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja