Tartu ülikooli muuseumid pälvisid rekordarvu muuseumide aastaauhindade nominatsioone

Kultuuriministeerium avalikustas sel nädalal käesoleva aasta muuseumide aastaauhindade nominendid. Tartu ülikooli muuseumid pälvisid kümnest nominatsioonist kaheksa.

Tartu ülikooli loodusmuuseumi aasta alguses avatud uus püsinäitus „Maa. Elu. Lugu“ kandideerib Muuseumiroti auhinnale, mis antakse parimale uuele või renoveeritud muuseumile või uuendatud püsiekspositsioonile. Loodusmuuseumi direktori Urmas Kõljala sõnul on loodusmuuseumi ekspositsiooni esiletõstmine tunnustus paljude inimeste panusele, kes töötasid pühendunult, professionaalselt ja detailideni nõudlikult alates idee ja sisu loomisest kuni teostuseni. „Õnnestunud tulemust kinnitab ka külastusedu – alates jaanuaris, mil näituse avasime, on külastajaid olnud üle kuuekümne tuhande,” räägib Kõljala numbritest.

Tartu ülikooli muuseum nomineeriti seitsmes kategoorias.

·         Aasta koguhoidja: Virge Lell - muuseumi avakogu „Kingitud hobuse suhu ei vaadata" loomine

·         Aasta muinsuskaitsja muuseumis: Maris Meus - Tartu ülikooli kultuurivara projekti juhtimine

·         Aasta muuseumihariduse edendaja: Annika Pindis, Arle Puusepp, Mairo Rääsk - Hullu Teadlase II teaduskonverents „Muld kui kuld"

·         Aasta Muuseumirott parima näituseprojekti eest: „Maailma mõõtmine"

·         Aasta teadusauhind ürituste kategoorias: üritustesari „Teeõhtu teadlasega"

·         Aasta teadusauhind trükiste kategoorias: „Unistuste Raadi - Liphartite kunstikogu Eestis" koostöös Eesti Rahva Muuseumiga

·         Turunduse MuuSa ehk aasta turundaja auhind: koostöö Tartu linnafestivalidega

„On sümboolne, et sedavõrd rohkearvuline tunnustus sai meile osaks Tartu ülikooli muuseumi 40. sünnipäeval.  Seitsmes valdkonnas nomineeritud tegevused näitavad ilmekalt muuseumi tugevusi erinevates valdkondades. See on meie tänane suurim rikkus ja kvaliteedimärk,” märkis muuseumi direktori kohusetäitja Mairo Rääsk.

Eesti muuseumide aastaauhinnad tunnustavad parimaid muuseumispetsialiste ning toovad esile muuseumitöö erinevaid tahke. Komisjonid tõstsid esile 29 nominenti 15 muuseumist. Kokku esitati 83 taotlust ja kõige tihedam oli traditsiooniliselt konkurents näituste, hariduse ja trükiste kategooriates.

Laureaadid kuulutatakse välja 27. jaanuaril 2017 toimuval muuseumide aastaauhindade galal Eesti Rahva Muuseumis. ​​

Lisainfo:
Urmas Kõljalg, TÜ loodusmuuseumi direktor, 5341 2823, urmas.koljalg@ut.ee