Tartu Ülikooli muusikadirektori ametikoht saab 200 aastaseks

Ettekannete temaatika käsitleb ülikooli ja muusika vahelisi seoseid nii Tartus kui ka laiemalt Läänemere piirkonnas 16. sajandist kuni tänapäevani. Esinevad oma ala asjatundjad Saksamaalt, Rootsist, Soomest ja Eestist. Konverentsikeeled on inglise ning saksa keel.

Muusikadirektorid on varasematel aegadel ülikoolide juures tegutsenud sealse muusikaelu korraldamiseks. Tartus oli ametikoht lühikest aega olemas Academia Gustavo-Carolina ajal 1690. aastatel. Tartu keiserlikus ülikoolis loodi koht 1803. aastal. Esimene muusikadirektor Heinrich Wilhelm Fricke astus ametisse 1807. aastal. Kandideerijad pidid Tartu ülikooli nõukogule esitama oma muusikateose.

Konverentsi avamisel ja XII Tartu Vanamuusika Festivalil kõlab muusikadirektorite looming TÜ raamatukogu ja Eesti Ajalooarhiivi kogudest.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituut ning Tartu Ülikooli Raamatukogu. Konverentsi korraldamist on toetanud Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning kontserdiagentuur Festivitas Artium.

Ürituse patroon on Tartu Ülikooli muusika professor akadeemik Jaan Ross. Konverents on osa Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistamise üritustesarjast.

Lähem info konverentsi kodulehel: http://utlib.ut.ee/musica/direktor200

Lisainfo: Geiu Rohtla, TÜ raamatukogu, tel 737 5746, geiu.rohtla@ut.ee