Tartu ülikooli naiskoor on Eesti parim naiskoor

Nädalavahetusel toimunud Eesti naislaulu seltsi 20. aastapäevale pühendatud nais- ja neidudekooride võistulaulmisel pälvis Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor A-kategoorias esimese koha. Kõrgeimat kohta jagati naiskooriga Kammerhääled, mõlemad koorid said žüriilt 96,6 punkti. Triin Kochi tunnustati parima dirigendi preemiaga.

Võistulaulmisel osales 29 naiskoori ja 5 neidudekoori üle Eesti. Koore hindas kolmeliikmeline žürii: Aira Birzina (Läti), Alo Ritsing ja Kadri Hunt. Võisteldi viies kategoorias ning kohustuslikud laulud olid valitud heliloojaid-juubilare silmas pidades (Pärt, Tormis, Tamberg, Kaljuste).  A-kategooria naiskooride kohustuslik laul Tauno Aintsi “Unelus” valiti 2014. a valminud uudisteoste hulgast.  Naiskoori konkursikava koosneski viimase paari aasta jooksul loodud heliteostest: lisaks kohuslikule laulule kõlas naiskoori esituses Wolfram Buchenbergi „Luz i paz“ („Valgus ja rahu”) ja noore helilooja Joonas Tarmi teos “Tilgad”.

Märtsi lõpus tähistas naiskoor oma 70. sünnipäeva kontserdiga "Ela. Kasva. Õitse" ning kontsert-etendusega "Kasvu.Hoone" Tartus ja Tallinnas, kontsert-etendus sündis koostöös lavastaja Maria Petersoni ja stsenarist Andri Luubiga. Mai lõpus sõidab koor Saksamaale kõrgetasemelisele Marktoberdorfi koorikonkursile ning juulis osaletakse Prantsusmaal toimuval koorifestivalil.

Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor on alates 1945. aastast pidevalt tegutsev kontsertkoor, mille peadirigent ja kunstiline juht on 2005. aasta sügisest Triin Koch. Oma 70 tegutsemisaasta jooksul on koor edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel ja kodumaistel koorikonkurssidel ning salvestanud suure hulga Eesti koorimuusikat.

Lisainfo: Maarja Ülper, Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor, tel 52 579 06, e-post: maarja.ylper@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja