Tartu Ülikooli noorteadlane võistleb kolme minuti videoloengu konkursil

Veebruaris selgusid Eesti Teaduste Akadeemia korraldatud konkursi „Teadus 3 minutiga“ laureaadid. Nüüd on viis kõige enam silma paistnud noorteadlast astunud üles ka kaamera ees, et anda kolme minuti pikkuses videoloengus ülevaade oma uurimisteemast. Nende viie seast selgitatakse võitja välja rahvahääletusel. Võistlustules on ka Tartu Ülikoolis doktorikraadi omandanud Mariann Proos ettekandega „Tähendus kui tööriist maailmast aru saamiseks“.

Mariann Proos tegeleb oma uurimistöös semantikaga, tema tähelepanu keskmes on sõnade mitmetähenduslikkus ning tähenduse varieerumine keeltes. Teda huvitab, kuidas keel töötab ning kuidas see on seotud meie meelte ja meid ümbritsevaga.

Proos on omandanud nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktorikraadi Tartu Ülikoolis eesti ja soome-ugri keeleteaduse erialal ning on praegu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekanaadi projektijuht. Magistri- ja doktoriõpingute ajal on ta töötanud ja õppinud ka Belgias ja Hollandis.

Peale Mariann Proosi astuvad videoloenguga üles Jako Siim Eensalu Tallinna Tehnikaülikoolist, Mai Simson Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Reet Kasepalu Tallinna Ülikoolist ja Dagni-Alice Viidu Eesti Maaülikoolist.

Igaüks võib veel selle nädala lõpuni oma lemmiku poolt hääletada Novaatori lehel. Võitja kuulutatakse välja teisipäeval, 13. aprillil ETV saates „Terevisioon“.