Tartu Ülikooli nõukogu andis kahele auditooriumile nime

Reedel, 29. jaanuaril nimetas ülikooli nõukogu lahkunud emeriitprofessorite Atko Meeme Viru ja Olaf Prinitsa järgi kaks loengusaali.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40029","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Alates reedest kannab Jakobi 5 õppehoone auditoorium 303 Atko Meeme Viru nime. Viru töötas Tartu ülikoolis aktiivselt alates 1959. aastast kuni surmani 2007. aastal. Esmakordselt valiti ta professoriks 1973. aastal. Atko Meeme Viru oli enam kui 500 teadusartikli autor või kaasautor, tema sulest ilmus eri maade teaduskirjastuste vahendusel ka 13 monograafiat. Samuti oli ta üks Tartu ülikooli edukamaid teaduslikke juhendajaid läbi aegade ning panustas ühiskonda aktiivse osalusega olümpialiikumises ja tervist väärtustavate eluviiside propageerimisega.

"Professor Viru oli silmapaistev teadlane, kes viis Eesti sporditeaduse rahvusvahelisele tasemele," ütles Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna dekaan prof Mati Pääsuke. "Ja tema tsiteeritavus kasvab tänase päevani."

Liivi 2 õppehoone auditoorium 224 kannab reedest Olaf Prinitsa nime. Prinits töötas Tartu ülikoolis alates 1952. aastast kuni surmani 2006. aastal. Ta oli Tartu ülikooli matemaatika õpetamise metoodika kateedri rajaja ja juhataja. Esmakordselt valiti ta professoriks 1987. aastal. Prinits oli läbi aastakümnete ka üks matemaatikaõpikute põhiautoreid.

Teadlasena oli Olaf Prinitsa uurimisvaldkonnaks koolimatemaatika kujunemine. Tema töö kokkuvõttena ilmus neljaosaline monograafia "Eesti koolimatemaatika ajalugu", mida peetakse maailmas üheks põhjalikumaks omataoliseks uurimuseks.

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, Tartu Ülikooli akadeemiline sekretär, tel 737 5605, e-post ivar.saarniit@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja