Tartu Ülikooli nõukogu kiitis heaks ülikooli keelepõhimõtted

TÜ keelepõhimõtted kehtestati selleks, et toetada Tartu Ülikooli arengukava, täpsemalt selles seatud eesmärke ning tegevusplaane aastani 2015.

TÜ keelepõhimõtete kujundamisel lähtuti Euroopa Liidu ja Euroopa Nõukogu keelepoliitilistest suundadest ja soovitustest. Samuti jälgiti Eestis välja töötatud keelevaldkonda reguleerivaid strateegiaid: "Eesti keele arendamise strateegia 2004–2010", "Eesti kõrghariduse rahvusvahelistumise strateegia aastateks 2006–2015" ja "Eesti võõrkeelte strateegia aastani 2015".

TÜ keelepõhimõtete üks eesmärk on suurendada keeleteadlikkust ning ergutada oma töötajaid ja üliõpilasi õppima ja kasutama eri keeli. Vähem tähtis ei ole ka eesmärk panustada Eesti mitmekeelse elanikkonna keelelisse ja kultuurilisse lõimumisse.

TÜ nõukogus heaks kiidetud keelepõhimõtted sõnastavad ka otseseid tegevusi – edaspidi suurendatakse ülikooli õppekavades eesti keele õppe osatähtsust, sh eriti õpetajakoolituse õppekavades ning tagatakse vähemalt kõrghariduse esimesel astmel eestikeelsete õppematerjalide koostamine ja arendamine.

Lisainfo: Birute Klaas, TÜ õppeprorektor, 737 6201, birute.klaas@ut.ee

Norbert Kaareste