TARTU ÜLIKOOLI NÕUKOGU KIITIS HEAKS VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA ÜHINEMISE ÜLIKOOLIGA

Tartu Ülikooli nõukogu otsustas asutada Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ning otsus jõustub 1. juulil 2005 tingimusel, et selleks ajaks on allkirjastatud ülikooli rektori ning haridus- ja teadusministri poolt Tartu Ülikooli ja Viljandi Kultuuriakadeemia ühinemisleping.

Tartu Ülikooli rektori prof Jaak Aaviksoo hinnangul tundub see ühinemine olevat mõistlik samm, kui sellest võidab Eesti kõrgharidus tervikuna. Tartu Ülikool on Eesti rahvusülikool ning ka Viljandi Kultuuriakadeemia edendab erinevaid rahvuskultuuri valdkondi, mistõttu need akadeemilised asutused sobivad sisulises mõttes kokku ning täiendavad ja rikastavad teineteist.

Koos ühinemise heakskiiduga võttis ülikooli nõukogu vastu ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia põhikirja, mis sätestab akadeemia tegevuse eesmärgid ja ülesanded, struktuuri ja juhtimise korra, töötajate põhiõigused ja –kohustused, tegevuse finantseerimise, vara haldamise ning aruandluse ja kontrolli korra.

Viljandi Kultuuriakadeemia nõukogu ja nõunike kogu otsustas mitte liituda Tallinna Ülikooliga 19. aprillil 2005 ning kiita heaks ühinemine Tartu Ülikooliga käesoleva aasta 6. mai istungil.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht