TARTU ÜLIKOOLI NÕUKOGU KINNITAS REKTORI VALIMISKOGU

Valimiskomisjon kuulutas rektori valimised välja kolmes Eesti suurimas päevalehes 23. oktoobril ning määras kandidaatide esitamise tähtajaks 22. detsembri 2006. Valimiskomisjoni juht on ülikooli kuratooriumi juht, vandeadvokaat Jüri Raidla.

Vastavalt ülikooliseadusele võib rektori ametikohale kandideerida isik, kes on või on olnud valitud professori ametikohale. Kandidaate võivad esitada teaduskondade nõukogud, teiste Eesti teadusasutuste nõukogud, vähemalt 1/4 ülikooli nõukogu liikmetest, ülikooli kuratoorium, ülikooli 15 korralist professorit ühiselt, üliõpilaskond, ülikooli ametisolev rektor ja endised rektorid.

Rektor valitakse valimiskogu poolt viieks aastaks. Rektori valimiskoosolek toimub 18. jaanuaril 2007 ning valituks osutub kandidaat, kelle poolt on hääletanud üle poole valimiskogu liikmetest ehk vähemalt 148 valimiskogu liiget. Valimiskomisjon teeb vabariigi valitsusele ettepaneku nimetada uus rektor ametisse alates 29. jaanuarist 2007.

Tartu Ülikooli rektor professor Jaak Aaviksoo esitas ülikooli nõukogule tagasiastumisavalduse 29. septembril, sest otsustas rektoriametist loobuda, aitamaks tegevpoliitikuna kaasa Eesti demokraatia tugevdamisele.

TÜ rektori valimise reglemendi ja valimise korra leiab veebiaadressilt: /198202

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605