Tartu Ülikooli nõukogu kinnitas ülikooli uue põhikirja

Tartu Ülikooli nõukogu kinnitas senati poolt 21. juulil vastu võetud põhikirja, mis jõustub 1. jaanuaril 2016. Põhikirja kinnitamise poolt hääletas elektrooniliselt kaheksa nõukogu liiget üheteistkümnest, vastu ega erapooletuid ei olnud.

Tartu Ülikooli nõukogu esimees Kersti Kaljulaid sõnas, et senati uue koosseisu toetus juhtimis- ja struktuurireformile näitab, et see on tõepoolest enamuse ülikoolipere liikmete soov. „On hea meel, et senat lahendas ka selle mure, millele nõukogu vetootsuses viitas. Vahel on hea korraks aeg maha võtta selleks, et veelkord kontrollida, kas valitud suund on see, mida enamus tõesti mõistlikuks peab.“

Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm avaldas heameelt, et ülikooli juhtimise kaasajastamise üks oluline etapp on põhikirja jõustumise teel tänaseks läbitud – uus põhikiri on nõukogu poolt kinnitatud. Järgmise sammuna jätkatakse ülikoolis arutelusid valdkonnasisese akadeemilise struktuuri moodustamise ning instituutide ja kolledžite põhikirjade koostamise üle.

Kalm sõnas, et paralleelselt ülikooli uue põhikirja koostamisega on struktuuri korrastamine juba varasemate aastate jooksul ka toimunud. Näiteks alustas 2014. aasta alguses sotsiaal- ja haridusteaduskonnas tööd ühiskonnateaduste instituut, 2015. aastal alustab filosoofiateaduskonnas tegevust maailma keelte ja kultuuride kolledž. „Sellega kaasneb ka ulatuslik õppekavade reform, mis on eelduseks konkurentsivõime säilitamiseks ja tõstmiseks rahvusvahelisel kõrgharidusmaastikul,“ täiendas Kalm.

1. jaanuarist 2016 on ülikoolis neli valdkonda – humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, sotsiaalteaduste valdkond, meditsiiniteaduste valdkond ning loodus- ja täppisteaduste valdkond. Nelja valdkonna alla koonduvad teise tasandi üksustena instituudid ja kolledžid. Instituudi nimes võib senati otsusel kasutada sõna „teaduskond“.

Lisainfo: Kersti Kaljulaid, Tartu Ülikooli nõukogu esimees, tel: 51 56 028, e-post: kersti.kaljulaid@eca.europa.eu.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja