Tartu Ülikooli nõukogu nimetas emeriitprofessori

Heidi-Ingrid Maaroosi loodud õppetooli residentuuri on tänaseks lõpetanud 114 residenti, kes töötavad nüüd perearstidena ning õppejõududena.

Maaroos on olnud külalisprofessor Sydney Ülikoolis ning Jerevani Meditsiiniülikoolis. Olles tunnustatud rahvusvaheline ekspert peremeditsiini erialal, on Maaroos osutanud ekspertabi Türkmenistanis, Usbekistanis, Tadžikistanis, Moldovas, Venemaal, Armeenias, Makedoonias ja Montenegros.

Enam kui 300 teaduspublikatsiooni 67 teadusajakirjas avaldanud Maaroosi on tsiteeritud erinevates teadustöödes 643 korda.

Heidi-Ingrid Maaroos on olnud 5 Euroopa teadusprojekti Eesti koordinaatoriks, mis peaasjalikult keskenduvad perearsti töö valdkondadele.

Maaroosi arstiteaduse alast tegevust on tunnustatud Eesti Vabariigi Presidendi poolt Punase Risti III järgu teenetemärgiga, TÜ arstiteaduskonna medaliga, sotsiaalministeeriumi aukirjaga ning EENA Aasta Naise tiitliga.

Lisainfo: Ivar Saarniit, akadeemiline sekretär, 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Norbert Kaareste