Tartu Ülikooli nõukogu valis ametisse kaks kolledži direktorit

TÜ Narva kolledži direktori ametikohale kandideeris kaks inimest: Narva Soldino Gümnaasiumi direktor Larissa Degel ning Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Katri Raik.

TÜ õppeprorektor Birute Klaasi juhitud ekspertkomisjon hindas mõlemat kandidaati kõrgelt, kuid valituks osutus Katri Raik. "Tema eelisteks oli mitmekülgne juhtimiskogemus ning edukas töö Narva kolledži juhtimisel perioodil 1999-2007," seletas Klaas. Samuti on tema sõnul Katri Raigil konkreetsem visioon kolledži arengust, mis on heas kooskõlas riiklike ja ülikooli arengusuundadega.

TÜ Euroopa kolledži direktori ametikohal jätkab seni kohusetäitjana töötanud Kristiina Tõnnisson. Kümne aasta pikkune töökogemus ülikoolis ning kaheksa teaduspublikatsiooni rahvusvahelise leviga väljaannetes tegid Tõnnissonist suurepärase kandidaadi direktori ametikohale.

Professor Raul Eametsa juhitud komisjon leidis kokkuvõttes, et Tõnnissonil on olemas vajalik kvalifikatsioon ning kõik olulised isikuomadused, mis direktori ametikoha täitjal olema peaksid. "Koostöövalmidus, juhiomadused, administratiivne suutlikkus ning võime luua ja arendada kontakte," loetles komisjon põhjuseid Tõnnissoni valimiseks.

Mõlemad direktorid alustavad tööd uuel ametikohal 2009. aasta alguses.

Lisainfo: Ivar Saarniit, akadeemiline sekretär, 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Norbert Kaareste