Tartu Ülikooli nõukogu valis kaks professorit

Sisehaiguste propedeutika professoriks valiti professor Margus Lember, kes asub samale ametikohale juba kolmandat korda. Margus Lember on sündinud 1960. aastal Tallinnas. Ta lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna raviosakonna cum laude 1985. aastal, kaitses meditsiinikandidaadi väitekirja samas kohas 1990. aastal ning kaitses meditsiinidoktori kraadi Tampere Ülikoolis 1998. aastal. Margus Lember on töötanud Tartus meditsiinivaldkonnas alates 1986. aastast, aastast 2000 on ta TÜ Kliinikumi sisekliiniku juhataja.

Meditsiinilise metaboloomika professoriks valiti dotsent Ursel Soomets, kes seni töötas TÜ arstiteaduskonna biokeemia instituudis dotsendi ning vanemteadurina. Ursel Soomets on sündinud 1962. aastal Viljandis. 1994. aastal omandas ta Tartus keemiateaduste magistrikraadi ning 2000. aastal kaitses ta Stockholmi Ülikoolis filosoofiadoktori kraadi neurokeemias. Tema peamisteks uurimisteemadeks on oksüdatiivne stress, peptiidsed ja mittepeptiidsed antioksüdandid kui ravimeellased, neuroimmunoloogiliste ja kaasasündinud haiguste metaboloomilised uuringud ning rakku penetreeruvad peptiidid ja nende kasutamine.

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, TÜ akadeemiline sekretär, 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja