Tartu Ülikooli nõukogu valis kolm professorit

Helle Karro on sündinud 1957. aastal Kosel. Ta on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna 1981. aastal. Meditsiinidoktori kraadi sai Helle Karro Tartu Ülikoolist 1999. aastal. Samast aastast on ta ülikooli naistekliiniku juhataja ja TÜ dotsent alates aastast 2000. Helle Karro peamised uurimisvaldkonnad on perinataalne epidemioloogia Eestis, teismeliste ja täiskasvanute reproduktiivtervis, viljatuse levik ja riskitegurid ning naiste tervis ja hormoonasendusravi postmenopausis. Ta on avaldanud 54 teaduslikku publikatsiooni, neist 13 on rahvusvaheliselt eelretsenseeritud artiklid, mis kõik on tsiteeritud ka PubMed’is.

Irene Kull on sündinud 1961 aastal Viljandis. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna cum laude 1992. aastal. 2002. aastal kaitses ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna juures doktorikraadi. Hetkel töötab Irene Kull õigusteaduskonna dotsendi ning õppeprodekaanina. Irene Kulli peamised uurimisvaldkonnad on Euroopa Liidu eraõiguse ühtlustamise arengusuunad ja mõjutegurid Eesti hilismodernse lepinguõiguse kontekstis ning kaubandusõiguse koht eraõiguse EL harmoniseerimisprotsessis ja selle kodifitseerimise vajadus.

Jaan Ginter on sündinud 1956. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli õigusteaduskonna 1979. aastal cum laude ja kaitsnud doktorikraadi Kriminoloogia Instituudis Moskvas 1986. aastal. Jaan Ginter on olnud aastatel 1998–2000 TÜ õigusteaduskonna dekaan ning töötab hetkel õigusteaduskonna prodekaani ja avaliku õiguse instituudi dotsendina. Jaan Ginteri peamised uurimisvaldkonnad on alaealiste õigusrikkujate tüpoloogia; kuritegevuse ja sotsiaalse keskkonna parameetrite seos ning kriminoloogiliste teooriate kohaldatavus Eesti kuritegevuse dünaamika selgitamisel. Jaan Ginter on avaldanud üle 50 teadusliku publikatsiooni, nende hulgas 12 teadusartiklit rahvusvaheliselt indekseeritud ajakirjades.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, 737 5605

Liina Jürgen