Tartu Ülikooli päevad Viljandis

Kuni 28. aprillini on Viljandi spordihalli fuajees Tartu Ülikooli ja teaduskeskuse AHHAA koostöös avatud näitus nano- ja tehnoloogiasaavutustest ning ülikooli rakendusuuringutest. Näitusel selgitatakse publikule nii nanoteadustega seotud suurte ootuste kui mõningate hirmude tagamaid ja heidetakse põgus pilk ka teistesse Tartu Ülikooli rakendusuuringute tulemustesse, mille kogu ulatuse kajastamist toetavad väljalõiked BIONINA saatesarjast.

19. aprillist kuni 3. maini on Viljandi Linnaraamatukogu trepifuajees kõigil huvilistel võimalus osaleda ajarännakul läbi Tartu Ülikooli 375 aasta. TÜ ajaloomuuseumi arhiivi pildid peegeldavad Tartu vaimu läbi muutuvate ajastute.

25. aprillil kell 14 algab Viljandi Linnaraamatukogu konverentsisaalis seminar Viljandimaa arengumoorori - loomemajanduse - ja turismiettevõtete koostööst. Ettekanneteks saavad sõna TÜ Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa, TÜ Viljandi Kultuurikolledži direktor Anzori Barkalaja ning Ele-Merike Pärtel Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist, millele järgneb arutelu ESF klastri- ja loomemajandusmeetmete kasutamise võimalustest.

Tartu Ülikooli päevade moto maakondades on: ülikool ei ole pelgalt väärika ajalooga haridus- ja teadusasutus, vaid aktiivne partner uute ideede genereerimisel ja rakendamisel regioonide arendustegevuseks.

Lisainfo: Jan Seepter, regionaaltegevuse peaspetsialist, tel 737 6603, 526 2512, jan.seepter@ut.ee