TARTU ÜLIKOOLI PÄEVASESSE ÕPPESSE VASTUVÕETUD SELGUNUD

Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse sai käesoleval aastal esitada avalduse ainult ühele õppekavale, nii riigieelarvelisele kui riigieelarvevälisele õppekohale. Riigieelarvelistele õppekohtadele esitas avalduse 2098 üliõpilaskandidaati, kellest vastuvõtutingimustele vastas ja vastuvõetuks osutus 1536 ning riigieelarvevälistele õppekohtadele esitati avaldusi 1582, millest 1294 võeti vastu. Interneti kaudu esitati pooled avaldused. Lävendipõhise vastuvõtuga õppekavadele laekus enim avaldusi majandusteaduskonda ja õigusteaduskonda. Populaarseim eriala, kuhu kandideeriti paremusjärjestuse alusel, oli arstiteadus.

Tänavu oli esmakordselt võimalik Tartu Ülikooli sisse saada ka ilma riigieksamitulemusi arvestamata ning sisseastumiseksamiteta. Selleks tuli sisseastumiseksamite perioodil sooritada akadeemiline test vähemalt 80 punktile. Nii kõrge tulemuse suutsid saavutada 28 üliõpilaskandidaati, kellest 27 on avaldanud soovi ka ülikoolis õppima asuda. Eritingimustel (samuti riigieksamite tulemusi arvestamata ja sisseastumiseksamiteta) võeti Tartu Ülikooli vastu üleriiklikel ja rahvusvahelistel aineolümpiaadidel kõrgeid tulemusi saavutanud. Olümpiaaditulemuste alusel kandideeris Tartu Ülikooli 34 õpilast. Sportlike tulemuste alusel 5 vastuvõetava üliõpilaskandidaadi nimed otsustab vastuvõtu juhtkomisjon järgmise nädala alguseks.

Vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul läks käesoleva aasta vastuvõtt plaanikohaselt ja tulemused vastavad ootustele. "Eriti hea meel on, et peaaegu kõik akadeemilise testi hästi sooritanud kandideerisid ülikooli ja et nii paljud olümpiaadilapsed valisid õpingute jätkamiseks Tartu Ülikooli. Mõnevõrra üllatas Interneti kaudu kandideerinute suur hulk."

Magistriõppesse esitatud 1671 avaldusest olid 1107 esitatud riigieelarvelistele õppekohtadele, millest vastuvõetuks osutus 676. Riigieelarvevälistele õppekohtadele esitati kokku 564 avaldust, vastu võeti 153. Magistriastmes võis üliõpilaskandidaat esitada avalduse kahe õppekava nii riigieelarvelisele kui riigieelarvevälisele õppekohale, märkides õppekava eelistuse. Magistriõppesse astumiseks laekus kokku enim avaldusi samuti õigus- ja majandusteaduskondadesse.

Kõigi Tartu Ülikooli vastuvõetute nimed on avaldatud ülikooli kodulehel www.ut.ee/sisseastumine. Kõiki, kes on vastu võetud riigieelarvelistele õppekohtadele, oodatakse 4. septembril avaaktusele ja sealt edasi juba õppetööle. Riigieelarvevälisele õppekohale sissesaanud peavad sõlmima ülikooliga õppeteenuse osutamise lepingu. Lepingut saab sõlmida 21. juulini ja õppeteenustasu esmamakse tuleb tasuda 11. augustiks.

Tartu Ülikooli avatud ülikooli algab dokumentide vastuvõtt 31. juulil ja kestab 23. augustini.

INFO: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391

Anneli Maaring