TARTU ÜLIKOOLI PÄRNU KOLLED´ TÄHISTAB OMA 10. SÜNNIPÄEVA

Aastapäeva raames toimub konverents-debatt "Regionaalne kõrgharidus- 10 aastat Pärnu kolledžit", kolledži laienduse pseudoavamine, vastuvõtt külalistele, vilistlaste tahvlite avamine ning päev lõpeb läbi linna kulgeva rongkäigu ning vilistlaspeoga kõigile osalejatele.

Pärnu Majanduskoolist sai Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž 17. mail 1996. aastal. Pärnu ja Tartu Ülikooli sidemed ulatuvad aga 300 aasta taha, kui ülikool kolis 1699. aastal 11 aastaks Tartust Pärnusse sõjapakku ning töötas seal Academia Gustavo Carolina ehk Academia Pernaviensise nime all.

Täna on Pärnu kolledž ligi 1000 üliõpilasega ärilist haridust andev rakenduskõrgkool. Kolledžis saab õppida turismi- ja hotelliettevõtlust, sotsiaaltöö korraldust, äri- ja projektijuhtimist, veeökosüsteemide majandamist, majandusteadust ning magistriõppes koos Tartu geograafidega ka turismigeograafiat. Lähiaastatel on kavas avada sotsiaaltöö korralduse ja rahvusvahelise turismijuhtimise magistriõpe.

Kolledži direktori Garri Raagmaa sõnul seisavad kolledžil ees suured väljakutsed, mis on tingitud 3-4 aasta pärast potentsiaalsete üliõpilaste arvu vähenemisest ning ühiskonna muutuvast vajadusest haridusele. Seepärast on kolledž suurendanud täiendusõppe mahtu ja on asunud välja töötama rahvusvahelisi õppekavu. "Meie eesmärk on kujuneda Läänemeremaade teenindusmajanduse pädevuskeskuseks ning me püüame teha järjest enam koostööd ettevõtete ning riiklike ja regionaalsete arendusorganisatsioonidega." Kolledži lähiaja eesmärk on ehitada lõpuni Ringi tänava õppehoone, kuhu saab koondada enamiku Pärnu ettevõtete nõustamisega ja toetamisega tegelevatest institutsioonidest, sh ettevõtluse arenduskeskuse ja teenindusettevõtete inkubaatori.

Ürituse kava: http://www.parnu.ut.ee/default.php?045305128740.2.930
INFO: TÜ Pärnu Kolledži direktor Garri Raagmaa, tel 445 0520, 527 8899