Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži eestvedamisel ilmus eesti-soome-eesti turismisõnastik

Sõnastiku autoriteks on Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži turismimajanduse dotsent Heli Tooman, Tartu kolledži soome keele lektor Tiina Maripuu ja ülikooli inglise keele ja angloameerika keeleteaduse dotsent Enn Veldi.

Eesti on soomlastele ja Soome eestlastele üks armastatuimaid reisisihtkohti. Kahe naaberrahva üha tihenev läbikäimine oli autorite sõnul ka käesoleva sõnastiku tegemise põhjuseks.

Soome-eesti ja eesti-soome turismisõnastik põhineb Heli Toomani ja Enn Veldi 2006. aastal ilmunud inglise-eesti ja eesti-inglise turismisõnastikul ning on mõeldud kõigile Eesti ja Soome majutusasutuste, reisibüroode, transpordi- ja paljude teiste turismiga seotud ettevõtete töötajatele, turismiarendajatele, kutse- ja kõrgkoolide õpetajatele, õpilastele, üliõpilastele, tõlkijatele ning kõigile reisihuvilistele.

Sõnaraamatus on üle 9000 märksõna mõlemas keeles. Käsitlemist leiavad nii puhke- ja turismimajanduse üldisem terminoloogia (planeerimine, arendus, kvaliteet, juhtimine, turundus, klienditeenindus, turismigeograafia) kui ka majutuse, toitlustuse, reisikorralduse, transpordi, kuurordi- ja konverentsi- ja sündmusturismi, maa- ja seiklusturismi ning rekreatsiooni terminoloogia, samuti teised sagedamini kasutatavad terminid, mis on olulised igale reisivale inimesele ja turstide vastuvõtjale.

Sõnaraamatut on võimalik osta kirjastusest Argo (www.argokirjastus.ee).
Raamatu hinnaks on 250 krooni.

Lisainfo: Birgit Tuulemäe, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži turundusspetsialist, 445 0527, birgit.tuulemae@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja