Tartu ülikooli Pärnu kolledžis disainitakse uusi teenuseid

26.–28. veebruarini muutub TÜ Pärnu kolledž uute teenuste sünnipaigaks, sest seal toimub viiendat korda rahvusvahelise teenusedisaini ürituse Global Service Jam Eesti üritus. Ainsa kohana Eestis saab just Pärnus olla osa maailma suurimast teenuste arendamise nädalavahetusest, milles osaleb tuhandeid eri valdkondade inimesi.

Osalejate eesmärk on esitada 48 tunni jooksul moto „Show me, don’t tell me!“ all põnevate teenuste prototüüpe, mis on eelkõige katsetamise, mitte pikkade arutelude tulemused. Millise valdkonna teenustele tänavu keskendutakse, selle saavad osalejad rahvusvaheliselt korraldusmeeskonnalt teada alles kohapeal.

Üritus algab reedel kell 17 Pärnu kolledžis ja kell 18.30 selgub teema, millest seekord arendustöös lähtutakse. Kell 20 algava ajurünnaku järel jagunetakse meeskondadesse ning hiljemalt pühapäeval kell 15 on meeskonnad laadinud ürituse rahvusvahelisele veebisaidile üles oma teenuse idee ja prototüübi, lisades ka tõestusmaterjaliga arendusprotsessi kohta.

Pärnu Service Jamil suheldakse valdavalt inglise keeles. Korraldajad peavad pikal arendusnädalavahetusel tähtsaks katsetamisindu, koostööd ja sõbralikku võistlemist, samuti seda, et osalejad kasutaksid ära oma erinevaid teadmisi, oskusi ja kogemusi.

Eri valdkondade inimesed kogunevad mittetulunduslikule üritusele Global Service Jam kord aastas sadades paikades üle maailma.

Nagu öeldud, siis igal aastal saavad meeskonnad ette teema, millest lähtuvalt teenus disainida. Varem on olnud teenuste loomise teemaks näiteks „Grow“ ning osalejad jõudsid 48 tunni jooksul 532 ideeni. Üks neist oli Pärnu teenus „Restart from burnout“, mille puhul loodav ettevõte keskenduks mitmekülgsele personaalsele abile, mida vajavad läbipõlenud või selle ohus inimesed.

Veel arendati Pärnus rakendust „Semu“, mis ergutaks inimesi punktisüsteemi ja kingituste innustusel rohkem reaalselt suhtlema, pannes neid teatud ajaks loobuma sotsiaalmeedia kasutamisest. Tutvu ka teiste varem Pärnus välja pakutud teenuste ideedega.

Vaata ka värskeimat eelinfot Global Service Jami üleilmselt Facebooki-lehelt.

Taavi Tamm, TÜ Pärnu kolledži disainipõhise innovatsiooni peaspetsialist
tel 5811 6360