Tartu Ülikooli peahoonest saab osta ülikooli juubeliraamatuid

Täna ja homme, 29. ja 30. novembril kella 11–14 saab Tartu Ülikooli peahoone fuajeest (Ülikooli 18) osta ülikooli raamatuid. Muu hulgas on müügil kolm rahvusülikooli sajanda aastapäeva puhul ilmunud teost.

Peahoone fuajees kahel päeval avatud müügipunktist saab osta Ken Kallingu koostatud raamatut „Rektor Jüri Kärner“, milles tutvustatakse professor Kärnerit, kes oli Tartu Ülikooli rektor aastatel 1988–1993. Müügil on ka Janet Laidla ja Toivo Kikkase teos „Akadeemiline vabariik. Tartu Ülikooli üliõpilaskond läbi aja“, mis annab ülevaate ülikooli loost ja tudengielust eri aegadel. Samuti on müügil Karoliina Kalda ja Mariann Raisma koostatud raamat „Tartu Ülikooli sada nägu“, mis sisaldab portreefotograaf Birgit Püve jäädvustatud fotosid sajast väljapaistvast ülikooli teadlasest ja õppejõust koos mõne nende teadustööd iseloomustava esemega. Raamatus räägivad pildile püütud inimesed esemevaliku kõrval ka sellest, mida tähendab neile rahvusülikool ning miks on just nende eriala Eesti jaoks oluline.

Peale juubeliraamatute on müügil ka üliõpilaslaulikud ning teised Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli muuseumi väljaantud teosed.

Lisateave: Katrin Tiirman, TÜ veebikaubanduse projektijuht, 5662 7782, 737 6500, katrin.tiirman@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja