Tartu ülikooli professor Jüri Allik valiti üleeuroopalise akadeemia liikmeks

Tartu ülikooli eksperimentaalpsühholoogia professor ja akadeemik Jüri Allik valiti üleeuroopalise loodus-, humanitaar- ja kirjandusteaduste akadeemia Academia Europaea liikmeks, tunnustades tema rahvusvahelist teadlastööd ja püsivat panust Euroopa teadusesse.

„See on ka tunnustus Tartu ülikoolile, kelle liikmetest on varasemalt Euroopa akadeemikuks valitud professorid Jaak Aaviksoo, Toivo Maimets ja Margit Sutrop,“ sõnas Jüri Allik.

Academia Europaea liikmed on teadlased, kelle ühine eesmärk on edendada õppimist, haridust ja teadust. Akadeemia loodi aastal 1988 ja sinna kuulub praegu üle 3000 liikme, kelle hulgas on juhtivad eksperdid väga paljudest valdkondadest: füüsika ja tehnoloogia, bioloogia ja meditsiin, matemaatika, kirjandus- ja humanitaarteadused, sotsiaal- ja kognitiivsed teadused, majandus- ja õigusteadus.

Akadeemia missioon on edendada Euroopa õppe- ja teadustöö laiemat väärtustamist; anda riikide valitsustele ja rahvusvahelistele ametkondadele nõu Euroopa teadust, õpet ja akadeemilist elu puudutavatel teemadel; innustada erialadeülest ja rahvusvahelist teadustegevust kõigis õppevaldkondades, eriti seoses Euroopa küsimustega; määratleda üleeuroopalise tähtsusega teadus- ja õppetöö teemad ning pakkuda välja tegevusi, mille abil tagada nende põhjalik uurimine.

Akadeemia tegutseb selle nimel, et õppe- ja teadustöö ning haridus Euroopas oleks kõrgeimal võimalikul tasemel ja et üldsus mõistaks paremini teadmiste ja õppimise kasulikkust ning oleks paremini kursis teadusteemadega, mis mõjutavad ühiskonda, elukvaliteeti ja elatustaset.

Professor Allik valiti akadeemia liikmeks 2014. aasta juulis Academia Europaea presidendi ja hoolekogu poolt.

Lisainfo: Jüri Allik, Tartu ülikooli eksperimentaalpsühholoogia professor, akadeemik, tel: 737 5905, 518 4277, e-post: jyri.allik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja