Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis toimuvad vilistlaspäevad

Lahtiste uste päev reedel, 26. oktoobril algab avatud loengutega. Kliinilise psühholoogia lektor Kirsti Akkermann räägib normaalsusest ja ebanormaalsusest kliinilises psühholoogias. Psühholoog Triinu Tänavsuu tutvustab arenguteooriaid emade mõistvuse testi tulemuste läbi. Järgnevad arutelud kliinilise, kooli- ja neuropsühholoogia erialasektsioonides, kuhu peale vilistlaste on oodatud erialainimesi üle terve Eesti. Päev lõpeb vilistlasõhtuga ülikooli vanas kohvikus (Ülikooli 20) algusega kell 19.

Laupäeval, 27. oktoobril toimub TÜ uues anatoomikumis (Näituse 2), auditooriumis 105 psühholoogiakonverents "Eestlase psühholoogiline portree," kus käsitletakse eestlasele ainuomaseid üldisemaid tunnusjooni, identiteeti, rahvusliku iseloomu probleemi isiksuse seadumuste kaudu, eestlaste kohanemishäireid ja eestlaste minapilti võrrelduna teistepoolse nägemusega.

Konverentsi ühe esineja, TÜ avaliku õiguse kognitiiv- ja õiguspsühholoogia professori Talis Bachmann sõnul on mõnikord hea heita pilk ka enda sisemaailmale ja käitumismallidele, et paremini mõista oma kohta Euroopas ja maailmas, eriti nüüd, kus on sagenenud eriarvamused meie prioriteetidest ja optimaalsetest valikutest sise- ja välispoliitikas. "TÜ psühholoogia instituut kui läbi aastate juhtiv ja peamine Eesti käitumisteaduste keskus, on arvatavasti sobiv koht vilistlaste ja teiste huviliste kaasalöömisel nende küsimustega rinda pista," ütles Bachmann.

Peale professor Bachmanni peavad konverentsil ettekandeid veel isiksusepsühholoogia vanemteadur Anu Realo, kliinilise psühholoogia dotsent Anu Aluoja, Eesti käitumis- ja terviseteaduste keskuse uurimisrühma liige Margus Tõnissaar, kultuuripsühholoogia erakorraline professor Peeter Tulviste, psühholoogiadoktor Aune Valk jt.

Täpne kava: http://psych.ut.ee/psych/index.cgi?h&ps_paevad

Lisainfo: TÜ psühholoogia instituudi sekretär Ester Sõt¨ova, tel 737 5902