Tartu ülikooli pürgijaid huvitab enim õigusteadus

Esimese vastuvõtunädala jooksul on Tartu ülikooli laekunud üle 6400 siseastumisavalduse. Enim on avaldusi esitatud bakalaureuseõppes õigusteaduse õppekavale.

Täna, 29. juuni hommikuks on Tartu Ülikooli õppima asumiseks kõigi õppeastmete peale kokku esitatud 6417 avaldust, neist bakalaureuseastmesse 5120, magistriastmesse 994 ning doktoriõppesse 303.

Enim avaldusi on laekunud bakalaureusõppes õigusteaduse õppekavale - 499, neist 302 õppetööga Tartus ja 197 õppetööga Tallinnas. Teisel kohal on arstiteaduse õppekava, kuhu on esitatud 403 sisseastumisavaldust. Järgnevad majandusteadus 293 ja inglise keel ja kirjandus 249 avaldusega.

TÜ vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul on selline pingerida võrreldes varasemate aastatega ootuspärane. Esile tuleb aga kindlasti tõsta informaatika õppekava, kus käesoleval aasta suurendati märkimisväärselt tasuta õppekohtade arvu.  „Sel aastal võetakse vastu 150 üliõpilast ning praeguseks on informaatika õppekavale laekunud juba 242 avaldust.“

Tartu ülikooli sisseastumisavaldusi saab esitada kuni 6. juulini sisseastumise infosüsteemis. Paberkandjal avaldusi on võimalik esitada 2.−6. juulini ülikooli peahoones või kolledžites kohapeal.

Sisseastumiseksamid Tartu ülikooli toimuvad pärast dokumentide esitamist ning neile eraldi registreeruda ei ole tarvis. Erandiks on akadeemiline test, millele registreerumine on avatud samuti 6. juulini aadressil http://www.ut.ee/sisseastumine.

Rohkem infot sisseastumise kohta leiab Tartu ülikooli SISSEASTUJATE VEEBIST.

Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse hiljemalt 18. juulil SAISis.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, e-post kaja.karo@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja