Tartu Ülikooli raamatukogus on avatud välisüliõpilaste fotonäitus

Näitusel on parimad tööd, mis laekusid õppeosakonna välisüliõpilastalituse poolt korraldatud fotokonkursile.

Konkursi võitjad selgitati avatud internetihääletusel novembri lõpus.

Esikoha saavutas Zsanett Pinter, kes tuli Tartu Ülikooli vahetusüliõpilasena Eötvös Lorandi Ülikoolist (Ungari). Teise koha pälvis Tampere Ülikooli (Soome) vahetusüliõpilane Maija Sirola ning kolmanda koha tehnika ja tehnoloogia õppekava välisdoktorant Viktoriya Shyp (Ukraina).

"Välisüliõpilased lähevad pärast õpingute lõppu tavaliselt kodumaale tagasi ja on seega heaks kanaliks, mille kaudu TÜ-d ja Eestit laiemalt tutvustada. Seetõttu on huvitav näha, kuidas nemad siinset tajuvad: milline on nende isiklik Eesti – seda eriti lõppeva juubeliaasta kontekstis," selgitas rahvusvahelise õppe peaspetsialist Ülle Tensing näituse tagamaid.

"Näitust on oodatud külastama nii üliõpilased, õppejõud kui linnakodanikud, sest välisüliõpilaste loodav multikultuurne õhustik avardab meie kõigi maailma," lisas ta.

TÜ-s õpib ligikaudu 600 välisüliõpilast enam kui 45 erinevast riigist, neist umbes 350 tasemeõppes ja 250 lühiajalise külalisüliõpilasena.

Lisainfo: Ülle Tensing, TÜ rahvusvahelise õppe peaspetsialist, 737 5150, ulle.tensing@ut.ee

Norbert Kaareste
pressiesindaja