Tartu Ülikooli rektoraadi pöördumine

Hea ülikoolipere!

Tartu Ülikool on sügavas leinas. Eile lahkus meie seast rektor professor Volli Kalm. Seda kaotust on raske sõnadesse panna.

Kaotusvalu tunnevad ülikooli töötajad, üliõpilased, vilistlased, koostööpartnerid, sõbrad ja toetajad. Rektori juhtimisel seatud sihid on paigas ja ülikool läheb kindlalt edasi valitud suunas. Tunneme tänutunnet selle eest, mida ta ülikooli ja Eesti kõrghariduse, teaduse ja ühiskonna heaks on teinud.

Täna, 24. detsembri hommikul kogunes ülikooli rektoraat, et mälestada lahkunud rektorit ja otsustada ülikooli edasine juhtimine.

Tartu Ülikooli põhikirja kohaselt määrab rektori kohusetäitja ülikooli senat. Senat koguneb erakorralisele istungile kolmapäeval, 27. detsembril kell 10.15.

Rektoraadi üksmeelne otsus oli teha senatile ettepanek määrata rektori kohusetäitjaks professor Tõnu Lehtsaar, kes täidab praegu Tartu Ülikooli töötajate nõustaja ja kaplani rolli. Professor Tõnu Lehtsaar on näidanud end ülikooli tasakaaluka juhina, olles rektori kohusetäitja 2007. aastal. Tartu Ülikooli põhikiri võimaldab määrata rektori kohusetäitja kuni üheks aastaks. Otsuse rektori valimiste väljakuulutamise kohta teeb Tartu Ülikooli nõukogu.

Rektor professor Volli Kalmu ärasaatmine on laupäeval, 30. detsembril kell 11 Tartu Ülikooli aulas.

Järelehüüete raamat rektorile on avatud TÜ peahoone fuajees, järelehüüded saab kirjutada ka TÜ kodulehele.

Seoses leinaga jääb ära 2. jaanuariks 2018 kavandatud rektori uue aasta vastuvõtt ülikooliperele.

Jõulud on aeg, mil võtta aega oma lähedaste jaoks ja mõelda sellele, mis on elus tõeliselt oluline. Soovime kõigile ülikooli liikmetele jõulurahu ja meelekindlust!

Tartu Ülikooli rektoraat