TARTU ÜLIKOOLI REKTORI FEODOR KLEMENTI 100. SÜNNIAASTAPÄEVA TÄHISTAMINE

27. mail kell 11 peetakse mälestuskõnesid Raadi kalmistul Feodor Klementi haual, kell 13.30 toimub Feodor Klementi elule, tegevusele ja Tartu tahkisefüüsika arengule pühendatud näituse avamine Tartu Ülikooli Raamatukogus. Kell 15 on kõik oodatud Feodor Klementile pühendatud akadeemilisele aktusele Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumi valges saalis, kus peetakse ettekandeid Klementist rektori ja füüsikuna. Teiste seas esineb ettekandega ka Klementi üks poegadest, Peterburis elav Roald Klement. Tervitussõnavõtt on palutud president Arnold Rüütlilt, kes oli mõnda aega Klementi kolleegiks Eesti Põllumajandusülikooli rektorina.

Feodor Klement (30. mai 1903 Peterburi – 28. juuni 1973 Tartu) oli tunnustatud füüsik, kelle tegevus oli pikka aega seotud Leningradi Ülikooli optikakateedriga ja LÜ Füüsika Instituudi luminestsentsilaboratooriumi juhtimisega. Klement oli Tartu tahkisefüüsika koolkonna rajaja, tema juhtimisel loodi Füüsika Instituudi juurde tahkisefüüsika laboratoorium. 1951.a. määrati Klement Tartu (Riikliku) Ülikooli rektoriks. Ta juhtis rektorina ülikooli pea 20 aasta jooksul ning tema teeneks võib pidada ülikooli rolli taastamist teaduskeskusena ja õppetöö arendamist teaduspõhisena. Klement oli ka Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik.

Kerli Kuusk
TÜ avalikkussuhete spetsialist

INFO: TÜ Füüsika-Keemiateaduskonna füüsikaosakonna juhataja prof Risto Tammelo, tel: 375 571.
TÜ rektori abi Saima Oras, tel: 375 602.