TARTU ÜLIKOOLI REKTORI KOHUSETÄITJA VÕIB SELGUDA REEDEL

Neljapäeval, 18. jaanuaril 2007 toimunud Tartu Ülikooli rektori valimisel jäi pärast kolme hääletusvooru ülikooli rektor valimata, sest ükski kolmest kandidaadist ei kogunud piisaval hulgal toetushääli.

Esimeses hääletusvoorus kandideerisid Riigikogu aseesimees, astrofüüsika professor Ene Ergma, rakendusgeoloogia professor Volli Kalm ja TÜ õppeprorektor, eesti keele (võõrkeelena) professor Birute Klaas. Hääletuskastis oli 265 sedelit, neist 1 märgistamata ja 1 rikutud. Ergma poolt hääletas 116, Kalmu poolt 103 ning Klaasi poolt 44 valimiskogu liiget.

Teises hääletusvoorus kandideerisid Ene Ergma ning Volli Kalm. Välja jagati 264 sedelit, kastis oli 263 sedelit, neist 7 märgistamata. Mõlemad kandidaadid kogusid võrdselt 128 häält ning vastavalt rektori valimise reglemendile otsustati järgmisesse vooru saaja loosimise teel.

Kolmandas voorus kandideeris Ene Egma. Hääletuskastis oli 258 sedelit, neist 114 märgistamata ning 3 rikutud. Ene Ergma poolt hääletas 141 valimiskogu liiget. Kuna ta ei kogunud piisaval arvul toetushääli, jäi rektor valimata.

Vastavalt ülikooli valimiseeskirjale, kui rektor ei osutu valituks, pikeneb ametis oleva rektori ametiaeg ühe aasta võrra. Kui rektor ei osutu valituks ja valimiste ajal on rektori ametikoht täitmata, määrab ülikooli nõukogu rektori kohusetäitja kuni üheks aastaks.

Tartu Ülikooli rektori valimise reglement
Tartu Ülikooli valimiseeskirjad
Videojäädvustus valimistest

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605; Tartu Ülikooli õigusnõunik Aliis Liin, tel 737 5664, 509 8623