TARTU ÜLIKOOLI REKTORIKS VALITI PROF JAAK AAVIKSOO

Reedel, 28. veebruaril Tartu Ülikooli aulas toimunud rektori valimiste koosolekul valis ülikooli valimiskogu teisel hääletusel ülikooli uueks rektoriks senise rektori prof Jaak Aaviksoo.

295-st valimiskogu liikmest oli kohal 255 liiget, valimiskasti oli lastud 255 sedelit. Esimeses hääletusvoorus kogus prof Jaak Aaviksoo 145 häält ja Birute Klaas 86 häält. Selle tulemusega läks prof Jaak Aaviksoo teisele hääletusvoorule, kuna esimeses voorus valituks saamiseks oleks kandidaat pidanud saama vähemalt 148 häält ehk enam kui pool valimiskogu liikmete häältest.

Teises hääletusvoorus lasti valimiskasti 244 hääletussedelit, Jaak Aaviksoo kogus 182 poolthäält, mille tulemusena ta valiti teiseks ametiajaks Tartu Ülikooli rektoriks.
Uue rektori kinnitab valimistulemuste alusel ja valimiskomisjoni esimehe esildisel ametisse Vabariigi Valitsus.

Jaak Aaviksoo on sündinud 11. jaanuaril 1954. Tartu Ülikooli teoreetilise füüsika eriala lõpetas Aaviksoo 1976. aastal cum laude. 1992. aastast on Jaak Aaviksoo TÜ optika ja spektroskoopia professor, aastast 1994 akadeemik. Perioodil 1995-1996 oli Aaviksoo haridusminister, aastast 1998 Tartu Ülikooli rektor.
Jaak Aaviksoo on abielus, kolme lapse isa.

Illari Lään
TÜ pressinõunik