TARTU ÜLIKOOLI SIHTASUTUS JAGAB STIPENDIUME

Stipendiumi pälvivad kokku 26 tudengit ja preemia määratakse ühele ülikooli töötajale. Sõltuvalt erinevate stipendiumide statuutidest on seekord nominentide valikul lähtutud eelkõige tublidest õppetulemustest, kuid arvestatud on ka erialase teadustegevuse kaalukust, muud ühiskondlikku tegevust ning mõne stipendiumi puhul ka majanduslikku olukorda.

Kuus stipendiumi moodustuvad järgmiselt: Tartu Raefondi stipendium, Laine Panti stipendium, Hermann Reiside stipendium, Estraveli stipendium, Felix Krabi stipendium ja Eesti Olümpiakomitee stipendium. Stipendiumidele lisandub Tartu Raefondi preemia.

Sihtasutuse poolt määratavad stipendiumid peavad aitama üliõpilastel katta õppe- ja teadustööga seotud reiside kulusid, samuti muretseda vajalikku kirjandust ja arvutustehnikat.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht