Tartu Ülikooli sissesaamine muutub raskemaks

Tartu Ülikool on ümber hinnanud oma koolitusvõimsuse ning vähendab seetõttu õppekohtade piirarvu. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel piiratud õppekohtadele ja see toetab ülikooli nõukogu poolt seatud eesmärke tõsta õppetöö kvaliteeti ning parandada sissesaanute akadeemilist taset.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38505","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Planeeritavast vastuvõtutingimuste karmistamisest teatas TÜ rektor Alar Karis juba möödunud sügisel, rõhutades et ülikooli eesmärgiks on töötada nende inimestega, kes tahavad õppida ja on võimelised õppima.

Õppeprorektor Martin Halliku sõnul ei suhtu ülikool oma koolitusvõimsusesse kergekäeliselt, vaid peab eelkõige silmas õppe kvaliteeti. "Peamine eesmärk on, et igale vastuvõetud tudengile jaguks piisavalt õppejõudude tähelepanu ja tundub, et ülikooli poolt praegu paika pandud õppekohtade arvud peegeldavad reaalsust senisest paremini," ütles Hallik.

Seni oli Tartu Ülikooli koolitusvõimsus 8647 uut tudengit aastas, sel aastal saab ülikool neid vastu võtta 6373. Enim puudutavad kärped just tasulist õpet, samas kui näiteks riiklik koolitustellimus on nii majandusteaduskonnas kui õigusteaduskonnas hoopis suurenenud. Nii on näiteks õigusteaduskonna bakalaureuseõppes eelmise aastaga võrreldes juurde tulnud 17 tasuta kohta ja magistriõppes 10 kohta. Martin Halliku hinnangul suurendab see andekate tudengite võimalusi saada õppima tasuta kohtadele.

2010. aasta novembris võttis Tartu Ülikooli nõukogu vastu uue vastuvõtueeskirja, mille järgi toimub tudengite vastuvõtt 2011. aasta suvel paremusjärjestuse alusel piiratud õppekohtadele.


Lisainfo: Ülle Hendrikson, TÜ õppekorralduse peaspetsialist, tel 737 5623, 518 5919, ulle.hendrikson@ut.ee


Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 515 0184
e-post anneli.miljan@ut.ee
www.ut.ee