Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskond tähistab 15. sünnipäeva

Konverentsil "15 aastat TÜ sotsiaalteaduskonda" võtavad sõna tuntud sotsiaalteadlased ja TÜ sotsiaalteaduskonna asutamise juures olnud professorid Rein Taagepera, Marju Lauristin, Jüri Allik, Henn Käärik ja Ain Haas (Indiana Ülikool). Ettekannete teemad hõlmavad sotsiaalteaduste arengulugu Tartu Ülikoolis alates nõukogude perioodist, sotsiaalteaduskonna sünnist 1992. aastal ning edasisest arengust kuni tänapäevani.

TÜ sotsiaalteaduskonna dekaani Eiki Bergi sõnul on paljud sotsiaalteaduskonna õppe- ja teadustöötajad viimase 15 aastaga jõudnud teaduse tipptegijate hulka. "Samas on erialaselt tasakaalustatud areng endistviisi väljakutseks nagu seda oli 1990. aastate alguses. Siit ka õppetund, et ühe väikese riigi veel väiksemat sotsiaalteadust on võimalik arendada kujul, et kõikjal paistaksid tipud."

Sotsiaalteaduskonna kujunemine sai alguse 1991. aaastal toonase TÜ rektori Jüri Kärneri ettepanekust professor Rein Taageperale ühiskonnateaduste teaduskonna loomiseks ning juhtimiseks. Sotsiaalteaduskond alustas õppetööd 40 üliõpilasega 1. septembril 1992. aastal. Algusaastetel oli teaduskonna kasutada ainult kaks väikest ruumi Tähe tänava õppehoones ning alates 1996. aasta augustist kolis suurem osa teaduskonnast Tiigi tänava õppehoonesse, kus tegutsetakse tänase päevani. Aastatega on laienenud nii teaduskonna õppe- ja teadustöö kui ka üliõpilaste ja töötajaskonna mahud ja tegevusareaalid - 2007. aastal õpib sotsiaalteaduskonnas 1669 üliõpilast ning töötab 178 õppe- ja teadustöötajat.

Sotsiaalteaduskonna aastapäevakonverents lõpeb teduskonna dekaani Eiki Bergi vastuvõtuga. Konverentsist tehakse ka otseülekanne veebis, mida saab vaadata aadressil: http://video.ut.ee

Konverents on osa Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistamise üritustesarjast. Lähemat infot aastapäeva kohta saab aadressil: /ut375

Lisainfo: sotsiaalteaduskonna dekanaadi juhataja Merelle Zeiger, tel 737 5958, merelle.zeiger@ut.ee

Anneli Maaring