TARTU ÜLIKOOLI SPORDIHOONELE PANNAKSE NURGAKIVI

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41268","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi juhatuse liikme Harry Lembergi sõnul on uue kergejõustikuhalli valmimine Eesti kergejõustiku arengu seisukohalt ajas kaugeleulatuva tähtsusega. "See tagab väga head treening- ja võistlustingimused nii praegustele kui ka tulevastele sporditippudele. Tänu kogu Ujula 4 spordihoone rekonstrueerimisele ja juurdeehitusele saab kehakultuuriteaduskonna spordiõpetus hoopis uue kvaliteedi."

Praeguseks on Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi haldusosakonna juhataja Birgit Krillo sõnul ehitustööd üldjoontes graafikus: "Käib katuse kandvate konstruktsioonide paigaldamine. Kohe on valmimas ellinguhoone, nii et sõudjad saavad veel selle hooaja lõpus oma paatidele uue kodu. Samuti ehitatakse ümber parkla."

Ujula 4 spordihoone juurdeehituse käigus valmib uus, 200-meetrise ringiga kergejõustikuhall, kus lisaks kergejõustikule on võimalik korraldada ka korvpallivõistlusi 4000 pealtvaatajale. Uuenenud spordikompleksis saab olema uus pallimängusaal, kaks jõutreeningu saali, aeroobikasaal, poksisaal ja sõudeergomeetrite ruum. Samuti ehitatakse uus paadielling sõudjatele ja aerutajatele.

Tartu Ülikooli spordihoone ehitus algas 2006. aasta juunikuus ning rekonstrueerimis- ja juurdeehitustööd lõppevad aprillis 2007.

Nurgakivi panek toimub 20. septembril kell 15.00 Tartus Ujula 4, sissepääs spordihoone tagant. Üritusel esinevad sõnavõtuga TÜ rektor professor Jaak Aaviksoo, Tartu abilinnapea Georg Aher, TÜ akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Riho Illak, Ehitusfirma Rand ja Tuulberg juhataja Taivo Täht ning treener-õppejõud Martin Kutman.

Lisainfo: TÜ akadeemiline spordiklubi, Harry Lemberg, tel 511 6941

Liina Jürgen