Tartu Ülikooli sümfooniaorkester annab esmaspäeval kevadkontserdi

3. mail 2010 kell 19 annab taasasutatud Tartu Ülikooli sümfooniaorkester (TÜSO) peahoone aulas dirigent Lauri Sirbi juhendamisel oma esimese täispika kontserdi.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39759","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Kevadkontserdil kantakse ette Heino Elleri sümfooniline pilt "Videvik", Arvo Pärdi "Kollaaž teemal B-A-C-H" (I Toccata. Preciso; II Sarabande. Lento; III Ricercar. Deciso), Eduard Tubina "Süit Eesti tantsudest" ("Ristpulkade tants"; "Pikk ingliska"; "Setu tants") ja Franz Schuberti "Lõpetamata sümfoonia h-moll" (I Allegro moderato; II Andante con moto). Tasuta kontserti on oodatud kuulama kõik huvilised.

TÜSO juured on II maailmasõja eelses ajas. 1930. aastate sümfooniaorkestri kontsertmeistriks oli V. Vadi. Sõja ajal jäi orkestri tegevus soiku ning alustati uuesti 1955. aastal Harald Kerese eestvedamisel. 50ndatel mängisid orkestris teiste seas Alo Ritsing t¨ellot, Harald Keres flööti ja Kaljo Mitt kontrabassi. Orkestri dirigentideks olid peale II maailmasõda algul Igor Graps, hiljem Ago Russak, orkestri põhidirigent oli Aadu Regi. Esimest korda mängis TÜ sümfooniaorkester ülikooli publikule 26. mail 1956. Sümfooniaorkestri tegevus hakkas hääbuma 50ndate lõpus.

2009. aasta septembris kuulutati välja konkurss orkestrantide leidmiseks. Taasasutatud TÜSO esimene ülesastumine ülikooli publiku ees leidis aset 1. detsembril rahvusülikooli juubeli akadeemilisel aktusel.

Lisainfo: Kulno Kungla, TÜ õpilasmaja juhatuse esimees, tel 504 9658, e-post kulno.kungla@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja