Tartu ülikooli suveülikool haarab kogu Eestit

Kõik õpihuvilised on oodatud Tartu ülikooli suveülikooli, kus saab suurepäraselt ühendada puhkuse põneva koolitusega. Sel suvel on võimalik õppida enam kui 50 koolitusel, mis toimuvad Eestimaa erinevates paikades, näiteks Tartus, Tallinnas, Pärnus, Viljandis, aga ka Võrumaal, Jõgevamaal ja Ida-Virumaal.

Suveülikooli programmist võivad enda jaoks põneva koolituse leida erinevate huvidega inimesed. Kursusi on amatöörastronoomiast, folkloorist, budismist, hinduismist ja islamist, tsiviilõigusest, nutiajastu oskustest, positiivsest psühholoogiast, eneseregulatsioonist ja teiste toetamisest, psüühikahäiretest jpm.

Suveülikoolile omaselt võib õppida ka oma häält targalt kasutama, maalima, telgedel kuduma, tennist mängima ning saada teada, kuidas toidulisandeid kasutada ning rullimise ja venitamise abil kiiremini taastuda. Narva kolledži pakutavatel kursustel on võimalik eri teemasid ka vene keeles õppida.

„Kiirelt arenev ühiskond esitab meile üha kõrgemaid nõudmisi. Seepärast tuleb leida aega õppimiseks. Suvi on selleks hea võimalus,“ sõnas Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma. „Teadmiste omandamine ja uuendamine on arengu seisukohalt väga oluline. Tartu ülikooli suveülikool on üks nendest kohtadest, mis aitab tuletada meelde õpitut ning pakub uusi teadmisi,“ lisas Noorma.

Osalejad saavad Tartu ülikooli täiendusõppe läbimist tõendava dokumendi. Täiendusõppes kogutud ainepunkte on võimalik kasutada tasemeõppe õppekavade täitmisel sobiva õppeaine olemasolul kõrgkoolis.

Täpsem infot suveülikooli kursuste kohta www.ut.ee/suveulikool
Vaata ERR Novaatori „100 sekundi videot: suvi on hea aeg õppimiseks

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"1810624","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Marko Ojakivi, TÜ elukestva õppe keskuse turundusspetsialist