Tartu ülikooli talveülikool pakub koolitusi kriisikommunikatsioonist eraõiguseni

2. veebruaril algas Tartu ülikooli talveülikool „Vaim ja võim“. Enam kui 15 koolitusel Tartus, Tallinnas, Viljandis ja Pärnus saab omandada praktilisi kogemusi ja teadmisi kriisilahendusest, argumenteerimisest, rahandusest, eraõigusest jpm.

2. veebruarist 17. veebruarini toimuvaid vaimujõudu andvaid koolitusi viivad läbi oma ala tunnustatud õppejõud ja pikaajalise kogemusega praktikud. Koolitusi pakutakse ettevõtjatele, juhtidele, spetsialistidele, õpetajatele ning kõigile teistele huvilistele.

Tartus toimuvate koolituste hulgas on kursus lastega tegelevate asutuste töötajatele. Kursusel „Kui valmis peab lasteasutus olema õnnetusteks?“ analüüsitakse oma kriisivalmidust ja senise kriisikommunikatsiooni efektiivsust.

Teaduse ja praktika viivad koolitusel „Vägivald perekonnas. Geenid ja keskkond, valikud ja vastutus“ kokku teadur Triin Kurrikoff ja psühhoterapeut Kait Sinisalu. Enda käitumise teadlikumat kujundamist saab õppida nooremteadur Eva Ingerpuu-Rümmeli koolitusel „Multimodaalne suhtlus – mitmekesise väljendumise analüüs ja enda käitumise teadlik kujundamine“.

Tallinnas on võimalus osaleda õppijate poolt kõrgelt hinnatud ülikooli täienduskoolitajate kursustel. Kommunikatsioonijuhid ja -spetsialistid, PR-töötajad, meediategelased saavad pikaajalise kogemusega meediauuringute eksperdi ja professori Halliki Harro-Loit koolitusel „Skandaalid ja media hype“ ülevaate sellest, kuidas uudisajakirjandus konstrueerib meediaskandaale ja milliseid positiivseid efekte võib ühiskonnas saavutada intensiivse meediakajastusega. Argumenteerimise kursusel ja professor Tõnu Lehtsaare juhendamisel saab õppida, kuidas oma seisukohti veenvalt ja arusaadavalt esitada.

TÜ talveülikoolis osalejad saavad Tartu ülikooli tunnistuse koos hinnetelehega. Täiendusõppes kogutud ainepunkte on võimalik kasutada tasemeõppe õppekavade täitmisel sobiva õppeaine olemasolul kõrgkoolis.

Uuri talveülikooli koolituste kohta täpsemalt ning registreeru avaloengule www.ut.ee/talveulikool.

Lisainfo: Karmel Tall, TÜ elukestva õppe keskuse talveülikooli projektijuht, tel 737 6614, 5804 4969, karmel.tall@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja