Tartu Ülikooli teadlased kuuluvad COVID-19 tõrje teadusnõukotta

Täna kogunenud COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga seotud sündmuste ning rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegelev valitsuskomisjon kutsus kokku teadusnõukoja ja kinnitas selle liikmed. Teadusnõukoja ülesandeks on anda eriolukorra valitsuskomisjonile ekspertinfot.

COVID-19 tõrje teadusnõukoja juhiks kinnitati Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar. Nõukoja liikmed on Tervise Arengu Instituudi teadussekretär Kristi Rüütel, Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarst ja Tartu Ülikooli kirurgiliste haiguste professor Peep Talving, Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arst Pilleriin Soodla ja Tartu Ülikooli rakendusviroloogia uurija-professor Andres Merits. Prognoosmudelite koostamisel on teadusnõukojal abis Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer.

Nõukoja tööd korraldab riigikantselei ja sotsiaalministeerium.

Lisateave: Vabariigi Valitsuse kommunikatsioonibüroo, press@riik.ee