Tartu Ülikooli teadlasele anti 20 400 euro suurune üleeuroopaline teadusgrant

Euroopa veresoontekirurgia selts andis üleeuroopalise konkursi tulemusena 20 400 euro suuruse teadusgrandi veresoontekirurgia-alaseks teadusuuringuks veresoontekirurgile ja Tartu ülikooli meditsiinilise biokeemia vanemteadurile Jaak Kalsile.

Kalsi uurimus on seotud röntgenkontrastainest tingitud nefropaatia uuringutega. „Kui inimesele manustatakse veresoonte uuringute käigus röntgenkontrastainet, siis see kahjustab paratamatult neerusid. Uuringu eesmärk on selgitada, millist süsteemsemat mõju kontrastaine manustamine avaldab,“ rääkis Kals. Uuringu kestvuseks on kaks aastat.

Euroopa veresoontekirurgia selts jagab teadusgrante kord aastas. Tartu ülikooli meditsiinilise biokeemia professori Mihkel Zilmeri sõnul on see suur tunnustus noore kolleegi senisele panusele siirdemeditsiini-alastesse uuringutesse bio- ja siirdemeditsiini instituudi, Endoteeli uuringute keskuse (südamekliinik ja BSI biokeemia osakond) ja kirurgiakliiniku teadustöö raames.

Lisainfo: Jaak Kals, meditsiinilise biokeemia vanemteadur, tel 731 8457, e-post: jaak.kals@ut.ee;
Mihkel Zilmer, meditsiinilise biokeemia professor, tel 737 4311, e-post: mihkel.zilmer@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja