Tartu ülikooli teadusarvutuskeskus saab lisavõimsust 1,4 miljoni euro eest

Teisipäeval, 4. märtsil 2014 kell 14 avati Lossi 3-118 Tartu ülikooli teadusarvutuskeskuse klaster Rocket. Klastris on 135 arvutusserverit, eraldi suure mäluga server, millel muutmälu 2TB, 1596TB salvestuspinda, 8 kiirendikaarti. Klastri teoreetiline maksimumjõudlus on 59Tflops.

Uutest masinatest võidavad kõige enam loodusteadlased, kel avaneb võimalus analüüsida suuremahulisi andmeid kiiremini ja kes saavad modelleerida protsesse senisest suurema täpsusega.

Kasutamine on avatud kõigile Tartu ülikooli ja Eesti teadlastele, täpsemad kasutusjuhendid ja -tingimused leiate teadusarvutuste keskuse kodulehelt http://www.hpc.ut.ee/.

Seadmed ühendatakse ühtse kasutajatuvastamise süsteemiga, mis võimaldab ühe asutuse teadlasel kasutada ka teise asutuse ressursse vastavalt asutuste vahel kokku lepitud reeglitele. Lisaks Tartu ülikoolile osalevad projektis Tallinna tehnikaülikool, keemilise ja bioloogilise füüsika instituut ja EENet.

Klaster on loodud Eesti teadusarvutuste infrastruktuuri projekti (ETAIS) raames, mille rahastajaks on EL regionaalarengu fond. ETAIsi projekti TÜ maht, sh serverruumi ja ümbritseva infrastruktuuri kogumaksumus on 1,4 miljonit eurot.

Lisainfo: Lauri Anton, TÜ infrastruktuuri talituse juhataja, tel: 737 5435, 518 2071, e-post: lauri.anton@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja