Tartu Ülikooli teaduskool kuulutab välja Jaan Tallinna stipendiumi konkursi

Jaan Tallinna stipendium on mõeldud osalemiseks kas 29. jaanuarist 2. veebruarini või 4.–8. märtsini 2020. aastal USA-s San Franciscos toimuval Center for Applied Rationality (CFAR) korraldatud ratsionaalsusseminaril.

Kandideerima on oodatud 18–40-aastased Eesti kodakondsusega ühiskondlikult aktiivsed inimesed, kes on edukalt osalenud riiklikel ja/või rahvusvahelistel olümpiaadidel, võistlustel ja/või teadustööde konkurssidel. Välja antakse kuni neli stipendiumi, mis katavad sõidu- ja ööbimiskulud, osavõtutasu ning seminariaegse toitlustuse.

Ratsionaalsusseminaride eesmärk on aidata osalejatel aru saada oma otsustest ja käitumisest ning saavutada nende üle parem kontroll. Õpetatavad meetodid on inspireeritud tõenäosus- ja otsustusteooriast ning kombineeritud kognitiivteadustel põhinevate järeldustega selle kohta, kuidas inimeste aju tegelikult töötab ning kuidas seda saab paremaks treenida.

Ratsionaalsustehnikad aitavad teha täpsemaid ennustusi, motiveerida end paremini tegutsema ning seeläbi vältida enesepettust. Seminaridel käsitletakse seda, kuidas hinnata vastuolulisi tundeid ja emotsioone, kuidas kujundada ümber harjumusi ning kiiremini õppida uusi oskusi.

Seminaril toimuvad tutvumisõhtu ja intensiivsed loengud ning seminari lõpus analüüsitakse ja rakendatakse omandatud oskusi. Seminari lõpetab seltskondlik üritus, kuhu kaasatakse ka varasematel seminaridel osalenuid, kes jagavad oma kogemusi õpitu rakendamise kohta.

Kandideerimisdokumente saab esitada 11. novembrini 2019. Stipendiumikomisjon teeb avalduste põhjal valiku 19. novembriks ja annab sellest kandideerijatele teada e-kirja teel.

Enne seminaril osalejate lõplikku kinnitamist teeb CFAR-i kontaktisik iga kandideerijaga Skype’i-intervjuu, mille käigus hinnatakse osaleja sobivust ja antakse talle üksikasjalik ülevaade seminarist.

Osalejate seminarile lähetamise korraldab Tartu Ülikooli teaduskool. Loe stipendiumi ja seminari kohta täpsemalt Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehelt ja teaduskooli blogist.

Lisateave: Marek Järvik, TÜ teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist, 517 7091, marek.jarvik@ut.ee