Tartu Ülikooli teaduskooli kasvandikke saatis edu rahvusvahelisel olümpiaadil

Võistkonna juhendajateks olid Tartu Ülikooli keemia instituudi lektor Karin Hellat, erakorraline teadur Timo Kikas ning loodus- ja tehnoloogiateaduskonna doktorant Liina Nagirnaja.

Võistkond:
• Erik Tamre (Tallinna Reaalkool, 9. klass);
• Kaur Aare Saar (Tallinna Inglise Kolledž, 8.kl.);
• Eva-Lotta Käsper (Tartu Kivilinna Gümnaasium, 9.kl.);
• Ralf Ahi (Tallinna Reaalkool, 9.kl.);
• Rene Lomp (Tallinna Liivalaia Gümnaasium, 9.kl.);
• Taivo Pungas (Tallinna Prantsuse Lütseum, 9.kl.)

Kui möödunud aastal tõi Eesti võistkond Taiwanis toimunud olümpiaadilt kaks hõbe- ja neli pronksmedalit, siis sel korral olid noored edukamad. Erik Tamre, Kaur Aare Saar ja Eva-Lotta Käsper said hõbemedalid ning Rene Lomp, Ralf Ahi ja Taivo Pungas pronksmedalid.

Üldvõit läks riikidest Koreale, sealt oli ka individuaalne üldvõitja. Teooriavõistluse parim oli Taiwanist, eksperimendivooru võitis Indoneesia võistkond.

Eesti võistkond jõuab tagasi koju homme, 16. detsembril kell 17.25 (Tallinna lennujaama Helsinkist).

Järgmine, järjekorralt kuues rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad toimub 2.-11. detsembril 2009.a. Bakuus.

Rohkem infot olümpiaadist:
www.ijso.or.kr