Tartu Ülikooli tudengid näitavad omaloodud arvutimänge

Teisipäeval, 24. jaanuaril esitlevad Tartu Ülikooli IT-tudengid viit omaloodud arvutimängu, mis valmisid kursuse "Arvutimängude loomine ja disain" käigus. Tegemist on esimese omataolise arvutimängude loomisele pühendatud kursusega Eestis.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37675","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Arvutimängud on saanud üheks olulisemaks meelelahutusvormiks maailmas ning nende osakaal võrreldes teiste meediavormidega jätkab kasvutrendi. Samuti on arvutimängud õppevahendina väga efektiivse kasutuse leidnud hariduses, turunduses ja mitmetes teistes valdkondades.

Loengute läbiviija Edvin Aedma sõnul on lisaks Eesti tärkava mängutööstuse arendamisele kursus väärtuslik ka seetõttu, et võimaldab IT-d õppivatel üliõpilastel kasutada oma loomingulist potentsiaali ning soodustab koostööd kunstnike ja teiste valdkondade esindajatega. Paralleelselt kursusega loodi koostööks ja kogemuste vahetamiseks ka arvutimängude arendusklubi.

Kõne all olev informaatika ja infotehnoloogia magistrantidele suunatud eksperimentaalkursus on Eestis esimene, milles õpetati arvutimängude kui kommertslike multimeediatoodete loomist ning disaini.

4-kuulise lühikursuse eesmärgiks oli katta kogu mängude arendusprotsess alustades mängu disainist ehk kavandamisest ning lõpetades turundamise ja publitseerimisega. Üliõpilased arendasid mänge 2 kuni 9-liikmelistes meeskondades, millesse kuulusid ka partnerid väljastpoolt kursust. Loengute käigus käsitleti muuhulgas selliseid mängude loomise olulisi aspekte nagu mängupsühholoogia, loovus, meeskonnatöö ja projektijuhtimine.

Kursus toimus Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatud projekti "Informaatika ja infotehnoloogia magistriõppekavade arendamine Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis koostöös Eesti infotehnoloogiaettevõtetega" raames.

Mängude esitlus toimub teisipäeval, 24. jaanuaril Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis, J. Liivi 2, ruumis 405 kell 14.15-15.30. Kõik huvilised on oodatud!

Rohkem infot: http://courses.cs.ut.ee/2011/Gamedesign

Arvutimängude Arendusklubi http://gamedev.ut.ee/